Dramat Eriksena podczas meczu z Finlandią

Christian Eriksen zemdlał podczas spotkania Danii z Finlandią. Gracz Interu w 42. minucie runął na murawę. Był długo reanimowany, mecz przerwano.

Dramat Eriksena

Dania grała z Finlandią i utrzymywał się bezbramkowy remis. W 42. minucie Eriksen podbiegał do autu i nagle runął na murawę. Christian zemdlał i miał otwarte oczy, natychmiast przebiegli lekarze. Zaczęli reanimować piłkarza Interu a po chwili przyszli ludzie ze sztabu medycznego z noszami. Po chwili zawodnicy Danii zasłonili kolegę i podjęto jego reanimację.

Na boisku pojawiła się partnerka Eriksena, która opłakiwała swojego wybranka. Lekarze długo wykonywali masaż serca, większość kolegów Chrisitana miała łzy w oczach. Na stadionie zabrzmiała grobowa cisza. Z czasem z placu gry zeszli Finowie, po chwili również i sędziowie. Dołączyli do nich także Duńczycy, którzy zeszli do szatni a z nimi przetransportowany został Eriksen. Paru kibiców zareagowało oklaskami, co mogło dać optymistycznie spojrzenie na sytuację. Mecz został przerwany

Pojawiają się plotki, że Eriksen żyje. W sieci krąży zdjęcie na którym widać, że pomocnik Interu zjeżdżając z murawy był przytomny. Według wstępnych informacji Christian runął na murawę z powodu ataku serca. Duńska telewizja DR1 informuje, że Eriksen żyje.

UEFA wydała pierwsze oświadczenie. Stan Eriksena jest ustabilizowany i został zabrany do szpitala. Odbyło się także spotkanie między przedstawicielami obu zespołów oraz sędziów. Więcej szczegółów poznamy o 19:45.

Minęła już 19:45, na razie nie mamy żadnych informacji. Jest to bardzo trudna sytuacja stąd opóźnienie. W dalszym ciągu czekamy na decyzje.

Aktualizacja: UEFA wydała oficjalny komunikat: mecz zostanie wznowiony o 20:30. Na szczęście sytuacja Christiana Eriksena została ustabilizowana. Warto pochwalić przytomną reakcję służb medycznych, które uratowały Duńczykowi życie.