Pobierz aplikację betfan na telefon
Euro 2020: kto zostanie czarnym koniem?

Faworytów do wygrania Euro jest wielu. Wśród głównych są wymieniani Francja, Anglia oraz Belgia. Kto natomiast zostanie czarnym koniem turnieju?

Euro 2020: Turcja sprawi niespodziankę?

Jedną z reprezentacji, które mogą zajść wysoko na Euro 2020 jest reprezentacja Turcji. W dotychczasowych czterech przygodach na Mistrzostwach Europy, dwukrotnie wyszła z grupy. W 2008 roku doszli nawet do półfinału, pokonując Chorwatów w rzutach karnych. Nie udało im się jednak pokonać w kolejnej fazie Niemców. Na zbliżające się zmagania pojadą w młodym składzie. Liderem jest Burak Yilmaz, który doprowadził Lille do mistrzostwa Francji. Niedawno strzelił hat-tricka Holendrom.

Turcja zagra w grupie A i weźmie udział w inauguracyjnym meczu. Jej przeciwnikami będą Włosi, Walijczycy i Szwajcarzy. Zapoznaj się z kadrą Turcji na Euro 2020.

Euro 2020: jak daleko zajdzie Dania?

Kolejną reprezentacją mianowaną do roli czarnego konia jest Dania. W 1992 roku zastąpiła Jugosławię na tegorocznym turnieju. Udało jej się wyjść z grupy, choć rywalizowała ze Szwecją, Anglią i Francją. W półfinale pokonali Holendrów, a w finale wygrali z Niemcami 2:0 i sensacyjnie zdobyli tytuł mistrza Europy.

Najlepszymi piłkarzami Danii są bramkarz Schmeichel oraz obecny mistrz Włoch – Christian Eriksen. Duńczycy bardzo dobrze zaprezentowali się w meczach eliminacyjnych do mundialu. Pokonali Izrael 2:0, Mołdawię 8:0 i Austrię aż 4:0. Zagrają w grupie B z Belgią, Finlandią oraz Rosją. Kadra Danii na Mistrzostwa Europy.

Euro 2020: Ukraina przyczyni się do sensacji?

Ukraina jest specyficzną reprezentacją. Składa się w głównej mierze z zawodników rodzimej ligi, ale największymi gwiazdami są Yarmołenko i Zinczenko. Osiągają bardzo różne rezultaty. Potrafią przegrali 1:7 z Francją, aby niedługo później pokonać Hiszpanię. Podobnie było w tym roku. Zremisowali z Trójkolorowymi, ale potem podzielili się punktami także z Finlandią czy też Kazachstanem. Nierówna forma Ukrainy może spowodować więc sensację na zbliżającym się turnieju. Zagra w grupie C z Austrią, Macedonią Północną oraz Holandią.

Zapraszam do zapoznania się z materiałem na kanale NIE GRASZ NIE WYGRASZ, w którym Mateusz Pawlik przyjrzał się reprezentacjom mogącym sprawić niespodziankę na Mistrzostwach Europy.

Mistrzostwa Europy rozpoczną się 11 czerwca o 21:00. W inauguracyjnym meczu na Stadio Olimpico w Rzymie, Włosi zmierzą się z Turcją.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!