Euro 2020: analiza gry Włoch, Turcji, Szwajcarii i Walii

Po analizie naszych grupowych rywali przyszła pora na inne reprezentacje. Tym razem weźmiemy pod lupę drużyny, które na Euro 2020 zagrają w grupie A. Są to Włochy, Turcja, Szwajcaria i Walia.

Euro 2020: analiza gry Włochów

Włosi są faworytami do wygrania grupy A. Ich bilans jest niesamowity, ponieważ od października 2018 roku rozegrali 25 meczów i są niepokonani. Wygrali 20 z nich, a pięć zakończyło się remisem. Squadra Azzurra od lat słynie z bardzo dobrej defensywy, która traci bardzo mało bramek. Roberto Mancini ma do swojej dyspozycji między innymi Bonucciego, Chielliniego, Bastoniego, Astoriego. Gwiazdami środka pola są Verratti oraz Barella. Dobrze obsadzona jest także linia ofensywna, w której występują chociażby Immobile, Insigne czy Chiesa. Włosi grają najczęściej ustawieniem 4-3-3.

Euro 2020: analiza gry Turcji

Kolejną reprezentacją, która będzie grała w grupie A jest Turcja. Jest ona bardzo niewygodnym przeciwnikiem, co pokazała pokonując w ostatnim czasie Francuzów czy Holendrów. Wśród podopiecznych Şenol Güneşa trudno szukać piłkarzy ze ścisłej czołówki, ale mimo wszystko trener dysponuje niezwykle solidną kadrą. Wśród największych gwiazd jest świeżo upieczony mistrz Francji – napastnik Burak Yilmaz, a także obrońca Leicester – Çağlar Söyüncü. Ulubionym ustawieniem Turków jest 4-3-3, choć zdarza im się grać również formacją 4-1-4-1.

Euro 2020: analiza gry Szwajcarii

Szwajcaria również jest bardzo groźnym przeciwnikiem. Ma bardzo dobrze zbalansowany skład. Wśród powołanych do reprezentacji tego kraju znalazło się aż 12 piłkarzy z Bundesligi. Vladimir Petković ma do swojej dyspozycji młodych piłkarzy, w poprzednim spotkaniu z Finlandią tylko jeden z zawodników miał powyżej 29 lat. Szwajcarzy grają najczęściej w rzadko spotykanym ustawieniu 3-4-1-2.

Euro 2020: analiza gry Walii

Walijczycy bardzo dobrze pokazali się na Euro 2016, dlatego i teraz można przypuszczać, że zostaną czarnym koniem turnieju. Również oni dysponują dosyć młodym składem. W trakcie eliminacji do Mistrzostw Europy zdobyli najmniej bramek wśród drużyn, którzy zakwalifikowały się do tych rozgrywek. Walijczycy nie mają ulubionej formacji i często występują w różnych ustawieniach, w zależności od przeciwnika z jakim się mierzą.

Zapraszam do zapoznania się z materiałem Mateusz Mikulaka na kanale NIE GRASZ NIE WYGRASZ, w którym przyjrzał się reprezentacjom, występującym w grupie A.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!