Euro 2020: analiza gry Anglii, Chorwacji, Czech i Szkocji

Do Mistrzostw Europy już coraz bliżej. W tym tekście przyjrzymy się temu, jaką grają reprezentacje z grupy D. Są nimi Anglia, Chorwacja, Czechy i Szkocja.

Euro 2020: analiza gry Anglii

Reprezentacja Anglii ma niezwykle silną kadrę, a dodatkowo wszystkie ich mecze grupowe zostaną rozegrane na wyspach, dlatego nie będą musieli za dużo jeździć. Kadra Synów Albionu jest obsadzona światowej klasy piłkarzami, którzy w większości są w bardzo młodym wieku. Na 33 zawodników, aż 30 gra w Premier League. Podopieczni Southgate’a pewnie przeszli przez kwalifikację, wygrywając dziewięć z dziesięciu meczów. Na próżno byłoby wymieniać najlepsze ogniwa reprezentacji Anglii, gdyż trzeba byłoby podać prawie cały skład. Ciężar gry prawdopodobnie będzie spoczywać na wybitnym napastniku – Harrym Kayne. Ulubionym ustawieniem Synów Albionu jest 4-3-3, ale grają także w formacji 4-2-3-1.

Euro 2020: analiza gry Chorwacji

Chorwacja nie jest już tak silną reprezentacją, jak podczas Mistrzostw Świata 2018. Zajęła dopiero trzecie miejsce w swojej grupie w Lidze Narodów, a w pierwszym meczu eliminacyjnym do mundialu przegrała ze Słowenią 0:1. Mimo wszystko są jednym z faworytów do awansu. Największą gwiazdą reprezentacji jest doświadczony Luka Modrić, który doprowadził swój kraj do wicemistrzostwa świata. W dobrej formie jest także Mislav Orsić, który dał prawdziwy popis w rewanżowym meczu z Tottenhamem. Chorwaci dwukrotnie dochodzili do ćwierćfinału. Ich ulubionym ustawieniem jest 4-2-3-1.

Euro 2020: analiza gry Czech

Czesi mają dosyć solidną drużynę, mogącą powalczyć o awans do kolejnej fazy rozgrywek. W niedawno rozegranych eliminacjach do Euro 2020 pokonali między innymi Anglię. W kadrze mają kilku graczy z najlepszych europejskich lig. W Premier League grają Soucek i Coufal, w Bundeslidze Pavlenka, Kaderabek i Schick. Nasi sąsiedzi przeciętnie rozpoczęli eliminacje do mundialu. Pokonali 6:2 Estonię, zremisowali 1:1 z Belgią i przegrali 0:1 z Walią. Reprezentacja Czech gra najczęściej w ustawieniu 4-2-3-1.

Euro 2020: analiza gry Szkocji

Szkocja ma najmniejsze szanse na awans z grupy. Do Mistrzostwach Europy dostali się po wygranych barażach. Zdecydowanie najlepszych piłkarzem Szkotów jest zawodników Liverpoolu – Andrew Robertson. Ważnymi ogniwami są także McTominay , Fraser oraz Tierney. Najczęściej grają trójką z tyłu, a preferowane formacje to 3-4-2-1- i 3-1-4-2. Szkocja eliminacje do mundialu rozpoczęła dosyć dobrze. Zremisowała z Austrią 2:2 i Izraelem 1:1, a także pokonała aż 4:0 Wyspy Owcze.

Zachęcam również do obejrzenia materiału na kanale NIE GRASZ NIE WYGRASZ, w którym Mateusz Pawlik przyjrzał się reprezentacjom grającym w grupie D.

Mistrzostw Europy rozpoczną się już niedługo. Pierwszy mecz zostanie rozegrany 11 czerwca o 21:00. Włosi zmierzą się wtedy z Turcją.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!