Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

ESL Pro League. W CS:GO nie ma lepszych turniejów

dodano: 08 Września 2020, autor: Agnieszka Sermak

ESL Pro League – co to jest? Tak nazywa się najlepsza liga CS:GO na świecie, która została zainaugurowana 4 maja 2015 roku przez Electronic Sports League (ESL) oraz E-Sports Entertainment Association League (ESEA). Grają w niej topowe zespoły z Europy, obu Ameryk, Azji i Oceanii. Na szczególną uwagę zasługują nagrody, których pula sięga niekiedy nawet miliona dolarów.

Z artykułu na ten temat dowiesz się:

Skąd wzięły się rozgrywki ESL Pro League? Co to za turnieje?

Jak na razie w rozgrywającym się właśnie 12. sezonie ESL Pro League do podziału jest 750 000 dolarów. Z puli tej 450 000 dolarów trafi do Europy, 225 000 do Ameryki Północnej, a pozostałe drużyny z Ameryki Południowej, Azji oraz Oceanii podzielą się po 25 000. 

Warto też wiedzieć, kiedy planuje swoje następne zmagania. Obecnie od 1 września do 6 października trwają rozgrywki w 12. sezonie turnieju. Pierwotnie miał się on odbyć na Malcie, ale trudne warunki związane z pandemią COVID-19 sprawiły, że przeniesiony został do internetu. Nadal określa się go jednak jako ESL Pro League Malta.

Zespoły w ESL Pro League. Kto tam gra?

Skład drużyn toczących zmagania tam zmieniał się oczywiście na przestrzeni lat. Jakie zespoły biorą udział w 12. sezonie rozgrywek? Na jakie grupy w zależności od umiejscowienia geograficznego zostały podzielone?

Europa (Grupa A)

Europa (Grupa B)

Ameryka Północna

Ameryka Południowa

Oceania

Azja

Jak wygląda obecnie tabela ESL Pro League?

Kolejne turnieje są od siebie niezależne. Po jedenastu edycjach można jednak stworzyć klasyfikację drużyn, które najczęściej zwyciężały w ostatecznych rozgrywkach. 11. sezon rozbity został na dwa turnieje finałowe: europejski oraz północnoamerykański. Z tego powodu mówić możemy w jego przypadku o zwycięzcach Finals EU oraz Finals NA. Dzięki wygranej w tych pierwszych zawodach na czoło tabeli wysunęła się drużyna fnatic, która na koncie ma już trzy laury najlepszej drużyny ESL Pro League. Kto depcze jej po piętach? 

Tabela od pierwszych zawodów:

Jak dostać się do ESL Pro League?

Jako że w rozgrywkach ESL Pro League biorą udział najlepsze drużyny CS:GO, już samo dołączenie do tego grona jest sporym wyzwaniem. Jak tego dokonać? Najłatwiej mają drużyny należące do grona stałych partnerów ligi. Tak długo, jak nie skończą na ostatnim miejscu w grupie w 3 z 4 ostatnich sezonów, zespoły partnerskie mają zapewniony udział w kolejnych turniejach. Takich drużyn jest jednak tylko szesnaście, a pozostałe dobierane są z różnych turniejów kwalifikacyjnych oraz rankingu.

Sposoby na dołączenie do rozgrywek różnią się w zależności od kontynentu. Jak dostać się do ESL w poszczególnych regionach?

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Sporty Motorowe/

GP Hiszpanii - zapowiedź + typy 09.05

Już w niedzielę odbędzie się Grand Prix Hiszpanii Będzie to już czwarty wyścig w tym sezonie Kwalifikacje wygrał Lewis Hamilton, ale nieznacznie za nim uplasował się Max Verstappen Czy...
Warta Poznań/

2 mecze Ekstraklasy w niedzielę 09.05 - zapowiedź + typy

Do końca rozgrywek na ekstraklasowych boiskach pozostały już tylko 2 kolejki Znamy już TOP 3, natomiast nie wiemy jeszcze, kto spadnie i kto jako czwarty zagra w europejskich pucharach w...