Pobierz aplikację betfan na telefon
EL. MŚ 2022: TYPY I ZAPOWIEDŹ 8. KOLEJKI W GRUPIE E

W poniedziałek 11 października zostanie rozegrana ósma kolejka w grupie E eliminacji MŚ 2022. Białoruś zagra z Czechami i Estonia z Walią. 

El. MŚ 2022: Białoruś – Czechy (11.10, 20:45)

Belgowie, którzy uczestniczą w finałowym turnieju Ligi Narodów, mają przerwę od eliminacji MŚ 2022. W grze, w październiku, pozostają cztery reprezentacje w grupie E. Są to Białoruś, Czechy, Estonia i Walia. Siódma kolejka przyniosła dość sensacyjny wynik, czyli wygraną Estonii z Białorusią oraz remis Czechów z Walijczykami 2:2.

Czas na ósmą kolejkę, którą zaczniemy od starcia Białoruś – Czechy. Oczywiście, na pierwszy rzut oka mamy tu wyraźnie wskazanego faworyta do końcowego triumfu. Są to Czesi, którzy aktualnie zajmują drugie miejsce w grupie E z dorobkiem 8 punktów. Wyprzedzają jednak Walię tylko dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu, a wyspiarze mają jedno zaległe spotkanie. Mecz z Białorusią, która jest ostatnia w tabeli i ma zaledwie jedno zwycięstwo odniesione nad Estonią, Czesi po prostu muszą wygrać. Inaczej mogą już tak naprawdę powoli żegnać się z marzeniami o zajęciu drugiego miejsca w grupie i udziale w barażach eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Stawiam w tym meczu na sporą liczbę bramek, ponieważ gospodarze od jakiegoś czasu mają problem z obroną. Z przodu na pewno są w stanie coś trafić, co doskonale pokazał mecz z Walią na własnym stadionie. Białoruś przegrała wówczas 2:3.

Proponowany typ: Powyżej 2.5 goli - kurs 1.66 z oferty BETFAN 

El. MŚ 2022: Estonia - Walia (11.10, 20:45)

Drugi mecz 8. kolejki w grupie E to starcie Estonii z Walią. Gospodarze prezentują się w ostatnim czasie naprawdę dobrze. W piątek wygrali mecz z Białorusią na własnym obiekcie pewnie, 2:0. W poprzednim meczu bezpośrednim pomiędzy tymi drużynami Walia nie potrafiła sobie poradzić i tylko zremisowała z Estonią 0:0. Mimo wszystko, to Walijczycy przeważali w tamtym spotkaniu i byli blisko zgarnięcia 3 punktów.

Jak będzie na boisku w Estonii? Ciężko przewidzieć. Na pewno to goście są faworytem, jednak nie takim wyraźnym już jak ostatnio. Gospodarze raczej nie walczą już o nic, praktycznie nie mają żadnych szans, żeby bić się o drugie miejsce w grupie na trzy kolejki przed końcem eliminacji. Na pewno jednak podejdą do tego meczu maksymalnie skoncentrowani i chcący pokazać się z jak najlepszej strony. Dla Walii mecz jest praktycznie kluczowy. Mają 8 punktów (tyle samo co Czesi) i jeden mecz zaległy. To bardzo dobra sytuacja przed ostatnimi kolejkami, jednak Walijczycy muszą przede wszystkim wygrać mecz w Estonii.

Proponowany typ: Wygrana Walii - kurs 1.60 z oferty BETFAN 

Sprawdź ofertę BETFAN na wszystkie mecze eliminacji MŚ 2022

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!