El. MŚ 2022: Podsumowanie półfinałów, Włosi poza mundialem

Pierwotnym założeniem było rozegranie 6 meczów półfinałowych, a później 3 finałowych w ramach baraży eliminacyjnych MŚ 2022 w Katarze. W związku z konfliktem zbrojnym między Rosją a Ukrainą rozegrane zostały tylko 4 mecze. Rosja została komisyjnie wyeliminowana z udziału w barażach, natomiast mecz Szkocji z Ukrainą został przełożony na bliżej nieokreśloną datę.

El. MŚ 2022: Włochy – Macedonia Północna 0:1

Szok i niedowierzanie. Mistrzowie Europy nie zagrają na mundialu w Katarze. Zostali wyeliminowani w czwartkowy wieczór przez Macedonię Północną, która z góry była skazywana na porażkę w tym spotkaniu. Włosi przeważali w tym meczu w każdym aspekcie, jednak piłka jak na złość nie chciała przekroczyć linii bramkowej Macedończyków. Gospodarze łącznie oddali aż 32 strzały, jednak żaden z nich nie dał upragnionego gola. Totalna dominacja Włochów nie przełożyła się na wynik końcowy, ponieważ goście potrafili pod koniec spotkania wyprowadzić zabójczą kontrę.

Po wznowieniu gry od bramkarza i kilku przebitkach, piłka trafiła do Aleksandara Trajkovskiego, który huknął z dystansu i dał Macedończykom upragnionego gola, a tym samym historyczny awans do finałów baraży.

El. MŚ 2022: Szwecja – Czechy 1:0

Mecz, który wyłonił naszego wtorkowego rywala w finale baraży. Przez 90 minut nie działo się tutaj zbyt wiele. Łącznie 2 strzały celne, po jednym z obu stron i raczej toporna gra, którą ciężko się oglądało. Pierwsza połowa dogrywki wyglądała identycznie. Kiedy wszyscy myśleli, że nieuchronnie zmierzamy w stronę dogrywki, wtedy Szwedzi przeprowadzili genialną akcję, którą zapoczątkował zawodnik Lecha Poznań – Jesper Karlström. Świetna klepka i ostatecznie to Robin Quaison wpakował piłkę do bramki Czechów i dał Szwedom możliwość rywalizacji o mundial w Katarze z Polakami.

El. MŚ 2022: Walia – Austria 2:1

Bardzo ciekawe spotkanie, w którym obie ekipy miały swoje sytuacje, jednak ostatecznie to gospodarze wyszli z tego starcia zwycięsko. Bohaterem Walijczyków ponownie został Gareth Bale, który zdobył dwie bramki dla swojego zespołu. Austriacy próbowali jeszcze dzielnie doprowadzić do remisu i dogrywki. Udało się im jednak zdobyć tylko jedną bramkę za sprawą Marcela Sabitzera w 64. minucie. Walia w finale baraży!

El. MŚ 2022: Portugalia – Turcja 3:1

Portugalczycy byli niesamowicie rozczarowani brakiem awansu z pierwszej pozycji. Piłkarze oraz kibice wiedzieli, że baraże to bardzo ciężka przeprawa na mundial, zwłaszcza jak jest się w jednej ścieżce z Włochami oraz Turcją.

W pierwszej połowie zawodnicy gospodarzy zdecydowanie zdominowali Turków i zepchnęli ich do obrony. Bramki zdobyli Otavio oraz Diogo Jota i sprawa awansu wydawała się pomału rozstrzygnięta. W drugiej odsłonie jednak Turcja ruszyła do ataku. Burak Yilmaz zdobył bramkę kontaktową, a później miał szanse wyrównać z rzutu karnego, jednak zmarnował tą okazję. Ostatecznie gospodarze dołożyli bramkę w doliczonym czasie gry i mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Portugalii.

El. MŚ 2022: Pary finałowe

We wtorek, 29 marca zostaną rozegrane 2 finały, z których zwycięzcy zapewnią sobie występ na mistrzostwach świata 2022.