Pobierz aplikację betfan na telefon
EL. MŚ 2022: 12. kolejka eliminacji w strefie Ameryki Południowej. Typy i zapowiedzi

El. MŚ 2022 w strefie Ameryki Południowej nie zwalniają tempa. Dziś rozegrana zostanie trzecia seria spotkania w odstępie tygodnia. Najciekawiej zapowiadają się starcia Brazylii z Urugwajem oraz Argentyny z Peru.  

Terminarz i Transmisje 12. kolejki:

Boliwia – Paragwaj 14.10.2021, godz. 22:00
Kolumbia – Ekwador 14.10.2021 godz. 23:00
Argentyna – Peru 15.10.2021 godz. 01:30 (TVP SPORT)
Chile – Wenezuela 15.10.2021 godz.02:00
Brazylia – Urugwaj 15.10.2021 godz. 02:30 (SPORT.TVP.PL, DRUGA POŁOWA, PO ZAKOŃCZENIU MECZU ARGENTYNY, NA TVP SPORT)

El. MŚ 2022: Kolumbia – Ekwador (14.10.2021 godz. 23:00)

Ten mecz będzie miał bardzo istotne znaczenie w kontekście walki o awans na mistrzostwa świata. Ekwador obecnie zajmuje trzecie miejsce, Kolumbia jest piąta, w tabeli dzieli ich jednak zaledwie punkt. Przypomnijmy, że na mundial pojadą cztery reprezentacje, piąta będzie musiała grać w barażach. Kolumbijczycy źle rozpoczęli eliminacje, bo po pierwszych czterech meczach mieli już dwie porażki. Teraz ich forma jest nieco lepsza. Nie przegrali żadnego z ostatnich siedmiu spotkań kwalifikacyjnych. Nie jest jednak tak kolorowo. Trzeba wspomnieć o tym, że tylko dwa wygrali, reszta to remisy. Łączny dotychczasowy bilans gospodarzy to 3-6-2. Jeśli myślą o awansie, to muszą dziś pokonać Ekwador.

Ekwador natomiast ostatnio niespodziewanie przegrał z Wenezuelą, ogólnie słabo radzą sobie w meczach wyjazdowych. Zdecydowaną większość dotychczasowych punktów zdobyli u siebie i w przeciwieństwie do swoich rywali, nie lubią remisować. Tylko raz ich mecz zakończył się takim wynikiem, oprócz tego mają pięć zwycięstw i tyle samo porażek. Chcą jechać na mistrzostwa, muszą dziś zrehabilitować się za ostatnią porażkę, która mocno skomplikowała ich sytuację, mimo że wciąż są na trzecim miejscu.

Ekwador na własnym stadionie rozniósł Kolumbię 6:1, więc teraz musi liczyć się z tym, że gospodarze będą żądni rewanżu. Podczas Copa America mecz zakończył się triumfem Kolumbijczyków 1:0.

Proponowany typ: wygrana Kolumbii. Spotkanie znajduje się w dzisiejszej ofercie BETFAN Matchday Boost z wyższym kursem niż u innych bukmacherów

El. MŚ 2022: Argentyna – Peru (15.10.2021 godz. 01:30)

Argentyna w poprzednim meczu rozniosła 3:0 Urugwaj, a Peru przegrało ze słabiutką Boliwią 0:1. Warto odnotować, że rywale Peruwiańczyków zdobyli gola, grając już w "10". Zdecydowanym faworytem są oczywiście gospodarze, którzy nie przegrali meczu od ponad dwóch lat. Goście słabo radzą sobie w meczach poza ojczyzną. Zdobyli zaledwie cztery punkty na piętnaście możliwych. Pokonali Ekwador i zremisowali z Paragwajem. Ostatnie spotkanie było dla nich szansą na przełamanie i włączenie się do walki o awans. Skomplikowali sobie życie. Na ten moment do piątej Kolumbii tracą cztery punkty. Bardzo możliwy brak punktów w meczu z Argentyną spowoduje, że pozycje, które dają szansę wyjazdu na mundial, będą już poza zasięgiem Peru.

Gospodarze idą po spokojny awans. Obok Brazylii są zdecydowanie najlepszą reprezentacją tych eliminacji. Sześć zwycięstw i cztery remisy to ich bilans. Przewaga nad ostatnim miejscem gwarantującym awans na mistrzostwa wynosi siedem punktów, a należy pamiętać, że będą jeszcze grali zaległe spotkanie z Brazylią. Wygrana z Peru mocno przybliżyłaby ich do bezpośredniego awansu.

Proponowany typ: Argentyna powyżej 1 rzutu rożnego w każdej połowie, kurs 1.72 w ofercie BETFAN

 

El. MŚ 2022: Brazylia – Urugwaj (15.10.2021 godz. 02:30)

Brazylia jest już praktycznie pewna awansu na mistrzostwa, więc nie mają takiego ciśnienia na zwycięstwa. Jednak mecz przed własną publicznością i z takim rywalem jak Urugwaj, na pewno pozwala myśleć, że gospodarze tego nie odpuszczą. Goście natomiast muszą punktować w każdym meczu, bo ich sytuacja wciąż nie jest dobra. Zajmują czwarte miejsce, mając jedynie punkt przewagi nad Kolumbią, która obecnie zajmuje pozycję barażową. Poprzednie wyjazdowe spotkanie Urugwajczyków zakończyło się klęską z Argentyną. Przegrali aż 0:3 i skomplikowali sobie sytuację. W nocy z Brazylią muszą zaprezentować się dużo lepiej, jeśli chcą utrzymać miejsce w czołówce.

Canarinhos z Kolumbią grali na pół gwizdka. Nie podkręcali specjalnie tempa, jedynie wyczekiwali na błąd rywali i szukali szansy na kontrę. Był to pierwszy podział punktów Brazylijczyków w trakcie tych eliminacji.

Proponowany typ: powyżej 1.5 gola w meczu, kurs 1.44 w ofercie BETFAN

 

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!