Pobierz aplikację betfan na telefon
Ekstraklasa z trenerskimi roszadami

Ekstraklasa jeszcze się nie rozpoczęła, a już mamy roszady personalne w wielu klubach. Do ekip dołączają nie tylko nowi piłkarze, ale i trenerzy.

EKSTRAKLASA Z KARUZELĄ

Jagiellonia Białystok poinformowała o zakończeniu współpracy za porozumieniem stron z Iwajło Petewem. Szkoleniowiec nie spełnił oczekiwań włodarzy klubu, a „Jaga” zajęła najniższe miejsce w grupie mistrzowskiej. Na miejsce Bułgara wstąpił Bogdan Zając, który do tej pory znany był głównie z pracy w reprezentacji Polski i pełnienia funkcji asystenta Adama Nawałki. Do tej pory poprowadził samodzielnie tylko dwa ligowe spotkania Górnika Zabrze a więc będzie to jego samodzielny „pełnowymiarowy” debiut. Podpisał on umowę na rok czasu z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

ZMIANY W JAGIELLONII I STALI

Doszło również do zmiany na ławce Stali Mielec. Dariusza Marca, który wywalczył z drużyną awans do Ekstraklasy, zastąpił Dariusz Skrzypczak – ostatnimi czasy asystent Dariusza Żurawia w Lechu. Będzie to dla niego debiut w roli pierwszego trenera. Mówi się, że przyczyną rozstania się z Dariuszem Marcem była różnica oczekiwań w zakresie doboru członków sztabu szkoleniowego. Ciepło pożegnał się Dariusz Skrzypczak z drużyną Lecha: „Planuję jeszcze wrócić do „Kolejorza”, jeśli to będzie możliwe, bo to mój dom. Nie mówię więc żegnaj, ale do zobaczenia” – powiedział.

Ekstraklasa wznowi rozgrywki 21 sierpnia. Nie zdziwimy się, jeśli do tego czasu jeszcze jakiś trener straci posadę.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!