Pobierz aplikację betfan na telefon
Ekstraklasa: Walka do końca! Kto spadnie?
Przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, najwięcej może zmienić się w dolnych rejonach tabeli. Pewne spadku są tylko dwie drużyny – Miedź Legnica i Lechia Gdańsk. Pozostaje więc miejsc dla tylko jednego klubu. W strefie spadkowej jest na razie Wisła Płock, ale zagrożonych spadkiem są jeszcze trzy zespoły. Kto w przyszłym sezonie zagra w 1. lidze, a komu uda się utrzymać w Ekstraklasie?

Ekstraklasa: Miedź Legnica i Lechia Gdańsk ze spadkiem

Miedź Legnica była przez wielu wskazywana jako faworyt do opuszczenia Ekstraklasy. Klub ten zdołał spaść najwcześniej. Miedź grała bardzo słabo, a w 2023 roku wygrała tylko jedno ligowe spotkania. Nie mogła więc nawet myśleć o włączeniu się do walki o utrzymanie. Kibice Lechii Gdańsk z pewnością z niepokojem patrzyli na to, co dzieje się z ich drużyną, ale w piłce nożnej zdarzają się przypadki, w którym większy klub ma słaby start sezonu (chociażby Sevilla w tej kampanii), ale ostatecznie odbija się od dna. Lechia Gdańsk nie doczekała się jednak tego momentu. Spadek tej drużyny jest jedną z większych sensacji Ekstraklasy. Lechia jeszcze w tym sezonie próbowała się bowiem zakwalifikować do europejskich pucharów. Jest to pierwszy taki przypadek od kiedy z ligi spadła Zawisza Bydgoszcz. Ponadto klub opuszcza Flavio Paixao, czyli legenda Lechii Gdańsk, co dodatkowo potęguje smutek kibiców Lechii.

Ekstraklasa: Czterech kandydatów, a tylko jedno miejsce. Kto spadnie?

1.35

WISŁA PŁOCK

SPADNIE

betfan

Z Ekstraklasy spadają trzy zespoły, a więc jeszcze jeden klub zmieni najwyższą klasę rozgrywkową w Polsce na 1. ligę. Kandydatami na te stanowisko są Wisła Płock, Śląsk Wrocław, Korona Kielce i Stal Mielec. Nafciarze są najbliżej gry w 1. lidze, gdyż znajdują się w strefie spadkowej. Mają punkt straty do Śląska Wrocław i Korony Kielce, ale Wisła może mieć problem, zwiększyć swoje szanse. Nafciarze zagrają z Cracovią, z którą ostatni raz wygrali na wyjeździe w 2017 roku. Na trudnego przeciwnika trafił Śląsk Wrocław. Jeżeli Wisła Płock zdoła wygrać, to Śląsk Wrocław musi zrobić wszystko, aby wywieźć z Łazienkowskiej chociażby punkt. Legia z pewnością będzie chciała zakończyć sezon zwycięstwem przed własną publicznością. Patrząc na to, że Korona Kielce gra na wyjeździe z Widzewem Łódź, to wydaje się że kluby zagrożone spadkiem będą w dużej mierze liczyły na to, że uda się utrzymać bez konieczności zwycięstwa. W takim przypadku spadek Stali Mielec, która ma trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, graniczy z cudem. Świadczy też o tym kurs u polskiego bukmachera BETFAN, który wynosi aż 100. Największe szanse na spadek ma Wisła Płock.
ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!