Otwórz konto
menu
STRONA STWORZONA PRZEZ BETFAN. WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Ekstraklasa rundę wiosenną rozpocznie już w styczniu?

dodano: 14 Listopada 2020, autor: Agnieszka Sermak

Ekstraklasa najprawdopodobniej nie doczeka się w tym sezonie klasycznej długiej zimowej pauzy. Tegoroczna przerwa może być najkrótszą w historii ligi.

JEDNORAZOWA ZMIANA CZY ZALĄŻEK REWOLUCJI?

Zgodnie z informacjami „Przeglądu Sportowego” kluby dyskutują na temat szybszego powrotu do rozgrywek. Zamiast planowanej na 5. lutego pierwszej kolejki w 2021 roku, data ta mogłaby zostać przesunięta już na 15. stycznia. Byłaby to zdecydowanie najkrótsza zimowa przerwa w prawie stuletniej historii polskiej ligi. Najprawdopodobniej plany te wynikają z wielu przełożonych meczów ze względu na zarażenia koronawirusem wśród zawodników polskich zespołów. Duża liczba pozostałych spotkań do rozegrania sprawia, że trzeba jak najszybciej rozpocząć „odrabianie zaległości”. W dziewiątej kolejce odwołano aż połowę gier. Nie jest jednak powiedziane, że w razie wejścia w życie krótszej przerwy nie przyjęłaby się ona na stałe – w dyskusji na ten temat pojawiają się również takie głosy. Ekstraklasa poszłaby w ślady kilku najpopularniejszych europejskich lig, jak Premier League czy Bundesliga.

WSZYSTKO ZALEŻY OD RAZY NADZORCZEJ EKSTRAKLASA S.A.

Ostateczna decyzja w sprawie należy do władz spółki Ekstraklasa S.A. oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wkrótce zbierze się Rada Nadzorcza ligi, która zaopiniuje plan skrócenia przerwy zimowej. Jeśli pomysł zostanie zaakceptowany, kibice polskiej piłki z pewnością będą usatysfakcjonowani krótszym okresem oczekiwania na powrót rozgrywek.

Agnieszka Sermak Agnieszka Sermak

Na co dzień studentka stawiająca pierwsze kroki w branży prawnej, po godzinach fanka sportu - w szczególności piłki nożnej. Wieloletnia kibicka Wisły Kraków i aktywna działaczka stowarzyszenia Socios. Obsesja na punkcie Ekstraklasy i Premier League!

INNE NEWSY
Udinese/

Typ na mecz Napoli - Udinese 11.05

W jedynym wtorkowym meczu Serie A Napoli zmierzy się ze Spezią Podopieczni Gennaro Gattuso nie mogą sobie pozwolić na utratę punktów, jeśli chcą zagrać w Lidze Mistrzów Napoli - Udinese...
Wolverhampton/

Zapowiedź 36. kolejki Premier League

We wtorek rozpocznie się 36 kolejka Premier League Niedawno poznaliśmy wszystkich spadkowiczów ligi angielskiej, a mistrzostwo Manchesteru City jest już prawie pewne Wciąż toczy się jednak gra...