Ekstraklasa: podsumowanie 6. kolejki

Za nami już szósta kolejka Ekstraklasy. Liderem wciąż pozostaje Wisła Płock, która ma już pięć punktów przewagi nad drugą Legią Warszawa. Nafciarze pokonali Koronę Kielce. Jak zaprezentowały się poszczególne zespoły w miniony weekend? Zapraszam na podsumowanie 6. kolejki Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica 2:1

Wydawało się, że Jagiellonia Białystok po raz kolejny będzie gościnna w tym sezonie. Kibice Dumy Podlasia mieli już powoli dość słabej formy swoich ulubieńców. Przed starciem z Miedzią nie wygrali od czterech spotkań. Spotkanie z beniaminkiem wydawało się łatwą okazją do przełamania. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. W 31. minucie Skrzypczak sprokurował rzut karny, a z jedenastu metrów nie pomylił się Henriquez. Wydawało się, że podopieczni Maciej Stolarczyka po raz kolejny oddadzą punkty beniaminkowi. Druga połowa odmieniła jednak przebieg rywalizacji. W 68. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką, otrzymał Matynia. Rzut karny wykorzystał wtedy Marc Gual. Przez resztę meczu Jaga atakowała bramkę rywala, ale przez większość czasu biła głową w mur. Wydawało się już, że drużyny podzielą się punktami. W ostatniej minucie meczu jeden z piłkarzy Jagiellonii desperacko wrzucił piłkę w pole karne, ale obrońcy ją wybili. Do strzału z woleja złożył się wówczas Nene i po fantastycznym uderzeniu dał swojej drużynie zwycięstwo.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 2:2

Zapowiadała się druga porażka Legii Warszawa w tym sezonie. Wojskowi zagrali bardzo słabą pierwszą połowę i do szatni schodzili przy wyniku 0:1. Bramkę dla gości w 26. minucie zdobył Paluszek. Początek drugiej odsłony gry również był korzystny dla przyjezdnych. W 55. minucie na 0:2 podwyższył Krawczyk. Legia zdołała jednak podnieść się z kolan. W 83. minucie bramkę kontaktową z rzutu karnego strzelił Joseu. Chwilę później czerwoną kartkę otrzymał Jensen, a goście nie utrzymali korzystnego dla siebie wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu gry, gola na 2:2 zdobył Lindsay Rose.

Piast Gliwice – Stal Mielec 4:0

Piast Gliwice po fatalnym starciu sezonu, zanotował drugie zwycięstwo z rzędu i to w jakim stylu. Pokonał Stal Mielec aż 4:0. Bohaterem tego starcia był Kamil Wilczek, który się przełamał i zdobył hat-tricka. Doświadczony napastnik potrzebował 55 minut, aby trzykrotnie wpisać się na listę strzelców. W 73. minucie Stal Mielec zdobył Damian Kądzior. Dla gości, którzy dobrze rozpoczęli sezon, jest to dopiero druga porażka.

Ekstraklasa: wyniki 6. kolejki

Wisła Płock – Korona Kielce 2:1
Śląsk Wrocław – Cracovia 1:1
Warta Poznań – Widzew Łódź 0:1

Ekstraklasa: tabela po 6. kolejce

Liderem Ekstraklasy pozostała Wisła Płock. Nafciarze mają aż pięć punktów przewagi nad drugą Legią Warszawa. Na podium jest także Radomiak Radom. W strefie spadkowej wciąż są Lechia Gdańsk, Lech Poznań (obie drużyny zagrały tylko cztery kolejki) i Miedź Legnica.