Ekstraklasa: podsumowanie 4. kolejki

Po czwartej kolejce Ekstraklasy, samodzielnym liderem została Wisła Płock. Nafciarze prezentują znakomitą formę na początek sezonu. Na swój pierwszy komplet punktów czeka jednocześnie mistrz Polski – Lech Poznań. Kolejorz plasuje się na przedostatniej pozycji. Zapraszam na podsumowanie 4. kolejki Ekstraklasy.

Ekstraklasa: Stal Mielec – Cracovia 2:0

Już pierwszy piątkowy mecz przyniósł niespodziankę. Pierwszą stratę punktów w sezonie zanotowała Cracovia, która przegrała ze Stalą Mielec. Pasy pokonały Górnik Zabrze, Koronę i Legię Warszawa, ale nie poradzili sobie ze Stalą. W pierwszej połowie akcji bramkowych było jak na lekarstwo. Bramkę samobójczą w 43. minucie strzelił jednak Kamil Pestka. Druga połowa nie układała się dla Pasów lepiej. W 57. minucie czerwoną kartkę otrzymał Jablonsky, a z rzutu karnego nie pomylił się Domański, który ustalił wynik rywalizacji na 2:0.

Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok 1:2 Radomiak Radom

Początek rywalizacji był dla Białostoczan bardzo udany. Już w 12. minucie zdobyli bramkę. Na listę strzelców wpisał się Marc Gual, który wykorzystał dobre zagrania Oliwiera Wojciechowskego. Problemy zaczęły się pod koniec pierwszej połowy. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Skrzypczak. Po przerwie na 1:1 z rzutu karnego strzelił Nascimento. Jagiellonia przez ponad 20 minut musiała sobie radzić w dziewiątkę, po tym jak nieodpowiedzialnym wejściem nie popisał się Andrzej Trubeha, który obejrzał czerwoną kartkę. Radomiak w doliczonym czasie gry strzelił bramkę na 2:1 i wywiózł z Białegostoku komplet punktów.

Ekstraklasa: Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 1:0

W niedzielę Górnik Zabrze podejmował Raków Częstochowa. Pierwsza połowa nie była zbyt ciekawa, ale tuż przed przerwą kibice doczekali się bramki. Wynik rywalizacji otworzył Aleksander Paluszek, który dał Górnikowi prowadzenie. Trener Papszun w drugiej połowie dokonał zmian i wpuścił między innymi Iviego Lopeza. Nie przyniosły jednak do końca oczekiwanego skutku. Raków stwarzał więcej okazji, ale wciąż nie potrafił ich wykorzystać, dlatego rezultat rywalizacji nie uległ zmianie.

Ekstraklasa: tabela po 4. kolejce

Samodzielnym liderem Ekstraklasy została Wisła Płock, która ma na swoim koncie komplet 12 punktów. Na drugim miejscu ze stratą trzech oczek jest Cracovia, która przegrała swój mecz. Podium uzupełnia z taką samą ilością punktów Pogoń Szczecin. W strefie spadkowej znajdują się Miedź Legnica i Lech Poznań (po 1 punkcie), a także Piast Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika są jedyną drużyną w lidze, która nie ma ani jednego punktu.