Ekstraklasa: podsumowanie 30. kolejki

Ekstraklasa w weekend rozegrała mecze w ramach 30. kolejki. Nie brakowało bramek, emocji, zwrotów akcji. 34 gole w 9 spotkaniach to daje średnio blisko 4 gole na mecz. Najwięcej trafień zobaczyli kibice w Lubinie i Krakowie, oba te mecze zakończyły się porażkami gospodarzy. Zagłębie przegrało 2:4 z Górnikiem Zabrze, a Wisła Kraków 3:4 z imienniczką z Płocka.

Ekstraklasa: 3 zespoły wciąż w grze o tytuł

Raków Częstochowa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin wygrały swoje mecze w poprzedni weekend. Wszystkie zespoły rozegrały swoje mecze w niedzielę i był to szczęśliwy dzień. Kolejorz rozpoczął grę najwcześniej z faworytów, bo już 12:30. Mimo słabego startu i straty bramki już w 2. minucie meczu ze Stalą Mielec, Lech zdołał odwrócić wynik i wygrał u siebie 3:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Amaral, Isak a samobójcze trafienie zaliczył Żyro. Raków mierzył się z Górnikiem Łęczna i mimo dominacji wygrał 2:1. Gole dla lidera w pierwszej połowie zdobyli Ivi Lopez i Tomas Petrasek. Trafieniem dla gości odpowiedział Jason Eyenga-Lokilo.

Na sam koniec czekał hit. Pogoń Szczecin podejmowała Legię. Portowcy po porażce z Rakowem tracą trzy punkty do lidera, ale nie spuszczają z tonu. Strzelanie rozpoczęli w 26. minucie za sprawą Luki Zahovicia. Aktualni mistrzowie Polski wyrównali jeszcze przed przerwą. Samobójcze trafienie zaliczył Damian Dąbrowski. 53 minuta przyniosła czerwoną kartkę dla Benedikta Zecha i Pogoń musiała sobie radzić bez środkowego obrońcy. Wydawało się, że to ułatwi sprawę Legii, ale nic bardziej mylnego. Pogoń w osłabieniu strzeliła dwa gole i wygrała 3:1. Na listę strzelców ponownie wpisał się Zahović, a na 3:1 trafienie dołożył Kamil Grosicki.

Ekstraklasa: Lechia na ostatniej prostej do pucharów

Wciąż kilka drużyn ma szansę na grę w eliminacjach Ligi Konferencji w przyszłym sezonie. Walka o 4. miejsce trwa. Na 4 kolejki przed końcem największe szanse na tę pozycję ma Lechia Gdańsk, która ma już 5 punktów przewagi nad Piastem Gliwice. Gdańszczanie w poprzedniej kolejce łatwo pokonali u siebie Wartę Poznań 2:0. Najgroźniejsi rywale też nie próżnowali. Piast wygrał przed własną publicznością z Jagiellonią 2:1, a Wisła Płock wygrała na wyjeździe z imienniczką z Krakowa 4:3. Lechia jest w uprzywilejowanej sytuacji. Pozostało 12 oczek do zdobycia, a Lechia ma sporą przewagę nad Piastem i 7 oczek więcej niż Wisła Płock.

Ekstraklasa: Dół tabeli przegrywał

Ekipy, które walczą o utrzymanie, zawiodły w poprzedniej kolejce. Jedynym wyjątkiem była Termalika. Górnik Łęczna uległ Rakowowi (1:2), Wisła Kraków przegrała z Płockiem (3:4), Zagłębie Lubin nie dało rady Górnikowi Zabrze (2:4), Śląsk został upokorzony przed własną publicznością przez drużynę z Niecieczy (0:4), przegrały także Stal Mielec, Jagiellonia Białystok oraz Warta Poznań. Patrząc na ekipy od 10 do 18 miejsca, to wygrała tylko Termalika.

Ekstraklasa: wyniki w 30. kolejce

Ekstraklasa: tabela