Ekstraklasa: podsumowanie 3. kolejki, wyniki, strzelcy

Ekstraklasa lubi nas zaskakiwać i tak było i tym razem. Trzecia kolejka PKO Ekstraklasy za nami. Przedstawiamy krótkie podsumowanie tego co działo się na boiskach najlepszej, polskiej ligi.

Ekstraklasa: Piątek 06.08

Górnik Łęczna- Warta Poznań (0:4)

Strzelcy: Warta Poznań– A. Zrelak, M. Corryn x2, J. Grzesik

Warta Poznań zagrała jeden z najlepszych meczów w Ekstraklasie odkąd do niej wróciła. Podopieczni Piotra Tworka rozgromili beniaminków Ekstraklasy czteroma bramkami. Najlepszy na boisku kazał się nowy skrzydłowy, Belg Milan Corryn, który zdobył dwie bramki, a do tego dołożył asystę przy trafieniu Zrelaka. Górnik Łęczna udowodnił, że ciężko będzie im się utrzymać w tym sezonie.

Lech Poznań- Cracovia (2:0)

Strzelcy: Lech Poznań– B. Salamon, J. Kamiński

Lech zdominował Cracovie taktycznie na boisku i pomimo wyniku 0:0 po przerwie bramka dla Kolejorza wisiała w powietrzu i była kwestią czasu. Już w 48. minucie piękną bramką z dystansu popisał się Bartosz Salamon. Wynik podwyższył Jakub Kamiński, który przed meczem otrzymał nagrodę dla młodzieżowca lipca. Cracovia bez celnego strzału.

Ekstraklasa: Sobota 07.08

Jagiellonia Białystok- Termalica Bruk-Bet Nieciecza (1:0)

Strzelcy: Jagiellonia Białystok: T. Prikryl

Jagiellonia kontynuuje bardzo dobrą grę w tym sezonie, jako jeden z trzech klubów obok Lecha i Pogoni ma 7 punktów w tabeli. Popularne „Słoniki”  jednak nie muszą się wstydzić swojej gry i jeżeli Termalica będzie tak grać dalej to utrzyma się w tym sezonie.

Górnik Zabrze- Stal Mielec (1:0)

Strzelcy: Górnik Zabrze: J. Jimenez

Mecz dotychczas dwóch najgorzej grających zespołów w Ekstraklasie. Stal Mielec obok Górnika Łęczna jest głównym kandydatem do spadku. Górnik Zabrze pomimo obecności Lukasa Podolskiego w tym sezonie czeka walka o utrzymanie. Sam Lukas Podolski, choć prezentuje wysokie umiejętności techniczne i przeglądu pola to na ten moment bardziej chodzi niż biega po boisku.

Ekstraklasa: Niedziela 08.08

Pogoń Szczecin- Piast Gliwice (1:0)

Strzelcy: Pogoń Szczecin– Jean Carlos

Nowy nabytek dał Pogoni wygraną w meczu drużyn, które będą walczyły prawdopodobnie o podium w tym sezonie. Po bramce Brazylijczyka w 35. minucie raczej przeważał Piast, ale nie przełożyło się do na bramki. Dante Stipica zaliczył drugie czyste konto w tym sezonie. Pogoń dołącza do Lecha i Jagielloni z największą ilością punktów w lidze.

Wisła Kraków- Raków Częstochowa (1:2)

Strzelcy: Wisła Kraków– Y. Yeboah; Raków Częstochowa– M. Cebula, V. Gutkovskis

Pierwszy mecz w trzeciej kolejce Ekstraklasy, który zakończył się bez czystego konta po jednej ze stron. Wisła Otworzyła wynik spotkania w pierwszej połowie, którą udało jej się wygrać. Po czerwonej kartce Papanikolaou wydawało się, że Raków nie będzie w stanie odrobić straty. Nic bardziej mylnego. Już po dziesięciu minutach od tej kartki wynik meczu wyrównał Marcin Cebula. a 15 minut przed końcem zwycięską bramkę zdobył Gutkovskis.

Śląsk Wrocław- Lechia Gdańsk (1:1)

Strzelcy: Śląsk Wrocław– D. Stiglec; Lechia Gdańsk- T. Makowski

Lechia Gdańsk mogła na prowadzenie wyjść już w 8. minucie. Łukasz Zwoliński jednak fatalnie przestrzelił rzut karny, posyłając piłkę wysoko nad poprzeczką. Prowadzenie gospodarzom zapewnił Stiglec po nieudanej interwencji Zlatko Alomerovicia. Stan meczu wyrównał w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Tomasz Makowski bramką z główki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła.

Ekstraklasa: Poniedziałek 09.08

Wisła Płock- Radomiak Radom (1:0)

Strzelcy: M. Kolar

Wisła Płock wyszła na prowadzenie w 34. minucie spotkania. Od tego momentu przewagę w grze przejęli zawodnicy z Radomia. Beniaminek, który zremisował z Lechem i wygrał z Legią w pierwszych kolejkach nie dał rady jednak odwrócić losów spotkania. Wisła Płock zdobyła swoje pierwsze punkty w tym sezonie i tym samym w Ekstraklasie już po 3. kolejce nie ma zespołu mającego 0 punktów.

Ekstraklasa zezwoliła na przełożenie meczu Legia Warszawa- Zagłębie Lubin z uwagi na grę Legii Warszawa w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Mecze Ekstraklasy możesz obstawiać u legalnego polskiego bukmachera BETFAN.