Ekstraklasa: podsumowanie 3. kolejki

Za nami 3. kolejka Ekstraklasy. Bardzo dobrą formę potwierdziły Wisła Płock i Cracovia, które jako jedyne mają na swoim koncie komplet dziewięciu punktów. Kolejną porażkę odniósł natomiast obrońca tytułu mistrza Polski – Lech Poznań, który zajmuje ostatnią pozycję w tabeli. Zapraszam na podsumowanie 3. kolejki Ekstraklasy.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 0:1

Piast Gliwice nie zdobył jeszcze w Ekstraklasie punktów. W piątek podopieczni Waldemara Fornalika podejmowali Zagłębie Lubin i byli faworytem tej rywalizacji. Pierwsze 45. minut można określić jako mecz dla koneserów. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, a akcją pierwszej połowy był strzał po ziemi prosto w bramkarza. Nie zwiastowało to dobrej drugiej połowy. Po przerwie bramkę po rzucie rożnym zdobyło Zagłębie, a konkretnie Gaprindashvili. Gruzin w przypływie euforii chciał natychmiast zabrać piłkę Piastowi po wznowieniu od środka, ale przez swój brutalny wślizg otrzymał czerwoną kartkę i zakończył zawody. Piast miał więc około 30. minut, aby odrobić jednobramkową różnicę i grał w przewadze. Na niewiele się to zdało. Miedziowi nie dali sobie strzelić bramki i wygrali swój pierwszy mecz w tym roku.

Lech Poznań – Wisła Płock 1:3

O pierwsze punkty w sezonie po raz kolejny walczył Lech Poznań. Mistrz Polski podejmował Wisłę Płock. Nafciarze na początku sezonu są w znakomitej formie, co udowodnili także w meczu 3. kolejki, w którym po raz kolejny zdobyli komplet punktów. Pierwsza połowa była wyrównana, a więcej strzałów na bramkę oddali zawodnicy Lecha. Nie potrafili jednak pokonać golkipera Wisły, co zemściło się w 45. minuty. Gola do szatni zdobył Vallo. Tuż po przerwie Nafciarze podwyższyli prowadzenie. W 50. minucie na 2:0 podwyższył Wolski. Nadzieję Lechowi przywrócił Skóraś, który zdobył gola kontaktowego. Kolejną bramkę strzelili jednak piłkarze Wisły Płock, podwyższając prowadzenie. W 89. minucie wynik rywalizacji na 1:3 ustalił Marko Kolar.

Ekstraklasa: wyniki 3. kolejki

W 3. kolejce nie brakowało niespodzianek. Bez punktów wciąż są Piast Gliwice i Lech Poznań. Swój mecz przegrała sensacyjnie Legia Warszawa. Uległa Pasom aż 0:3. Za niespodziankę można uznać wygraną Korony Kielce nad Śląskiem Wrocław 3:1.

Cracovia – Legia Warszawa 3:0
Radomiak Radom – Górnik Zabrze 0:3
Miedź Legnica – Warta Poznań 1:2
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 1:0
Raków Częstochowa – Stal Mielec 3:2
Widzew Łódź – Lechia Gdańsk 2:3
Korona Kielce – Śląsk Wrocław 3:1

Ekstraklasa: tabela po 3. kolejce

Liderem po 3. kolejce jest Wisła Płock, która ma na swoim koncie 9 punktów. Tyle samo oczek ma także Cracovia. Komplet punktów zdobył także Raków Częstochowa, ale zagrał jedną kolejkę mniej niż wymienione drużyny.