Pobierz aplikację betfan na telefon
Ekstraklasa: podsumowanie 29. kolejki, wyniki, tabela

Ekstraklasa w weekend rozegrała mecze w ramach 29. kolejki. Nie zmieniła się sytuacja w czubie tabeli ani w strefie spadkowej. Wciąż na czele jest Lech, Raków i Pogoń, które mają po 59 punktów na koncie. Pod kreską znajdują się Termalika 24 punkty, Górnik Łęczna 27 oczek i Wisła, która uzbierała 29 punktów. Ostatnie bezpieczne miejsce zajmuje Zagłębie Lubin. Miedziowi mają o 2 punkty więcej niż Biała Gwiazda. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Ekstraklasa: czołówka nie zawodzi

Podczas 29. serii gier czołówka tabeli nie zawiodła. Wszystkie trzy zespoły, które walczą o tytuł, wygrały swoje pojedynki. Jako pierwszy dokonał tego Raków Częstochowa, który w sobotę pokonał na wyjeździe 3:0 Bruk-Bet Termalikę. Tuż po zakończeniu tego meczu na boisko w Białymstoku wybiegła Pogoń, która mierzyła się z Jagiellonią. Portowcy mimo tego, że przegrywali w 25. minucie 1:0, to zdołali odwrócić losy starcia. Gol i asysta Kamila Grosickiego dały 3 punkty ekipie ze Szczecina. Sobota to był dzień walki o tytuł, ponieważ tego samego dnia o 20 na stadionie w Płocku pojawił się Lech Poznań. Kolejorz wygrał z Wisłą Płock 1:0 po golu Dawida Kownackiego i utrzymał pozycję lidera w PKO Ekstraklasie. Środa przyniesie ważne rozstrzygnięcia dla losów tabeli. Lech podejmie Górnika Łęczna, a Pogoń w Szczecinie przywita Raków Częstochowa. Ten drugi pojedynek może zdecydować o losach tytułu.

Ekstraklasa: trudna sytuacja Termaliki, Górnik wygrywa, Wisła remisuje

Ciekawa walka w Ekstraklasie jest nie tylko w górze tabeli. Wciąż kilka drużyn nie jest pewnych miejsca w przyszłorocznym sezonie Ekstraklasy. Najgorzej wygląda sytuacja drużyny z Niecieczy, która traci już siedem punktów do bezpiecznego miejsca na pięć kolejek przed końcem sezonu. O utrzymanie nadal walczy Górnik Łęczna, który pokonał Radomiaka 1:0 oraz Wisła Kraków. Biała Gwiazda zremisowała we Wrocławiu ze Śląskiem i odrobiła punkt do Zagłębia Lubin. Drużyny od miejsca 12. w dół wciąż nie są pewne pozostania w Ekstraklasie. Jagiellonia, która obecnie jest na 12. pozycji, ma jedynie pięć punktów więcej niż znajdująca się pod kreską Wisła Kraków.

Ekstraklasa: wyniki w 29. kolejce

 

Ekstraklasa: tabela po 29. kolejce

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!