Ekstraklasa: Podsumowanie 25. kolejki: Wyniki, tabela

Jak co tydzień mecze w Ekstraklasie dostarczyły nam mnóstwo emocji. Sprawdźcie, jak prezentują się wszystkie wyniki 25. serii gier oraz kto obecnie zasiada na fotelu lidera, a kto będzie do ostatnich kolejek walczył o utrzymanie.

Ekstraklasa: Cracovia – Pogoń Szczecin 1:1

Już przed kolejką było wiadomo, że Pogoń oraz Lecha czekają bardzo ciężkie mecze wyjazdowe do Krakowa. Cracovia przeciwstawiła się Pogoni i walczyła do samego końca, żeby urwać punkty Portowcom. Ale po kolei. Pierwsza połowa to przede wszystkim sporo walki, dużo rozdanych żółtych kartek, jednak również stosunkowo mało klarownych sytuacji bramkowych dla obu drużyn. Pogoń, jako lider tabeli, nie wypracowała sobie widocznej przewagi i po pierwszych 45 minutach wynik remisowy wydawał się jak najbardziej sprawiedliwy.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie, a w jej trakcie byliśmy świadkami zamieszek na trybunach przez co mecz ostatecznie został przedłużony o kilka dodatkowych minut. Obyśmy nigdy więcej nie musieli oglądać takich scen podczas ligowych spotkań. W doliczonym czasie prowadzenie objęła Pogoń Szczecin i wydawało się, że po raz kolejny Portowcom uda się w ten sposób wywieźć trzy punkty z terenu rywala. Tak się jednak nie stało. Cracovia wyrównała po rzucie wolnym. Piłkę do bramki skierował Rivaldinho i w ten sposób w trzy minuty byliśmy świadkami dwóch bramek, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1.

Ekstraklasa: Wisła Kraków – Lech Poznań 1:1

Pogoń potknęła się w Krakowie i mógł z pewnością skorzystać na tym Lech Poznań. Cel Kolejorza na ten mecz był jasny. Zgarnąć trzy oczka i wrócić do Poznania na fotelu lidera. Jak się jednak okazało, Wisła postawiła bardzo ciężkie warunki już od samego początku. Drużyna Jerzego Brzęczka była niesamowicie zmotywowana od pierwszych minut. W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana, jednak to Biała Gwiazda zadała cios Lechowi pod koniec pierwszej połowy, kiedy to Zdenek Ondrasek skierował piłkę do bramki Kolejorza.

W drugiej połowie przeważał Lech, jednak Wisła potrafiła również wyprowadzać groźne kontry. Ostatecznie jednak rzutem na taśmę Kolejorz zdobył upragnionego gola w 97 minucie. Cenny punkt dla gości z Poznania, jednak bardziej jest rozpatrywany jako strata dwóch.

Ekstraklasa: Raków Częstochowa – Stal Mielec 2:1

Raków Częstochowa wykorzystał swoją szansę, zgarnął trzy punkty i awansował na pierwsze miejsce w Ekstraklasie. W meczu ze Stalą Mielec to gospodarze zdecydowanie przeważali i mieli o wiele więcej sytuacji bramkowych. Częstochowianie są w gazie i jak na razie to oni wysuwają się na zdecydowanych faworytów do zgarnięcia mistrzowskiego tytułu.

Ekstraklasa: Wszystkie wyniki 25. kolejki

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Zagłębie Lubin 0:2
Górnik Łęczna – Legia Warszawa 0:1
Warta Poznań – Górnik Zabrze 2:1
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:0
Cracovia – Pogoń Szczecin 1:1
Jagiellonia Białystok – Wisła Płock 0:1
Śląsk Wrocław – Radomiak Radom 0:0