Ekstraklasa: kolejny blamaż Legii, wpadka Lecha

Ekstraklasa po raz kolejny przyniosła nam wyjątkowe emocje i nieoczekiwane rozstrzygnięcia. Niechlubną serię kontynuuje Legia Warszawa, która tym razem przegrała ze Stalą Mielec. Punkty zgubił także Lech Poznań, który tylko zremisował z Górnikiem Łęczna. Zapraszam na podsumowanie 14. kolejki Ekstraklasy.

Ekstraklasa: Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 2:2

Faworytem tego starcia był oczywiście Śląsk Wrocław. Gospodarze grają w tym sezonie dobrze, są wysoko w tabeli Ekstraklasy. Mecz z Jagiellonią nie był jednak dla nich zbyt dobry. Pierwsza połowa był bardzo wyrównana. Do przerwy prowadził jednak Śląsk, który prowadzenie objął tuż przed zejściem do szatni – w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Dziekońskiego pokonał wówczas niezawodny w tym sezonie Erik Exposito. Jagiellonia w drugiej połowie spisywała się zdecydowanie lepiej. W 54. minucie wyrównał Tomas Prikryl. Gdy wydawało się, że dobra gra Dumy Podlasia może im przynieść nawet zwycięstwo, to bramkę zdobył Śląsk. Na listę strzelców, kwadrans po wejściu z ławki rezerwowych, wpisał się Adrian Łyszczarz. Jaga uratowała punkt w doliczonym czasie gry. Dośrodkowanie Bojana Nastica wykorzystał Jesus Imaz.

Ekstraklasa: Górnik Łęczna – Lech Poznań 1:1

Wydawało się, że komplet punktów dla Lecha Poznań będzie w tym meczu jedynie formalnością. Kibice z pewnością utwierdzili się w tym przekonaniu w 18. minucie. Wtedy to do siatki trafił Amaral. Kolejorz zdecydowanie przeważał, stwarzał sobie bardzo dużo okazji, ale nie potrafił po raz kolejny pokonać Macieja Gostomskiego. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 79. minucie. Jedyny celny strzał oddał wówczas Górnik Łęczna i starczyło to, aby urwać punkt. Zdobywcą bramki był Janusz Gol.

Ekstraklasa: Legia Warszawa – Stal Mielec 1:3

Wydawało się, że Legia nie mogła wyobrazić sobie lepszej okazji do przełamania. Stal Mielec słabo radziła sobie na wyjazdach (do 14. kolejki) i nie wygrała ani jednego meczu w delegacji. Wojskowi jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 42. minucie wynik rywalizacji otworzył Mateusz Wieteska. Kibice zebrani na stadionie oraz piłkarze nie pocieszyli się zbyt długo z prowadzenia. W 44. minucie do siatki trafił Sitek, a jeszcze przed przerwą gola na 1:2 zdobył Fabian Piasecki. Legia stwarzała sobie zdecydowanie więcej okazji, ale miała problem z ich wykorzystaniem, co zemściło się w 81. minucie. Wynik starcia na 1:3 ustalił wówczas Mateusz Żyro.

Ekstraklasa: klasyfikacja strzelców po 14. kolejce

Liderem klasyfikacji strzelców jest Erik Exposito, który ma na koncie 9 goli. Jedno trafienie mniej zanotował Ishak. Natomiast siedmiokrotnie na listę strzelców wpisywali się Ivi Lopez, Jesus Imaz oraz Pelle van Amersfoort.