Pobierz aplikację betfan na telefon
Dudek w Sandecji. Ruszyły roszady w 1. Lidze

Dariusz Dudek został nowym trenerem Sandecji Nowy Sącz. Zastąpił on zwolnionego w poniedziałek Piotra Mandysza.

CZERWONA LATARNIA LIGI

Sandecja aktualnie znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli, a na swoim koncie po dziesięciu kolejkach zgromadziła tylko jeden punkt, a aż 9 razy zaliczyła porażkę. Po blamażu z Arką Gdynia włodarze klubu zwolnili Piotra Mandrysza, który pełnił funkcję trenera zespołu przez trzy miesiące i odnotował beznadziejny bilans aż dziesięciu porażek i jednego remisu. Za jego kadencji drużyna nie wygrała ani jednego spotkania.

DUDEK NA RATUNEK

Na pomoc klubowi z małopolski przychodzi Dariusz Dudek – Sbyły zawodnik m.in. Legii Warszawa, który rozegrał niemal 200 spotkań na poziomie Ekstraklasy, a kilka lat temu rozpoczął karierę trenerską. To właśnie w Sandecji odniósł do tej pory swój największy sukces, wywalczając z nią awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W Nowym Sączu liczą na to, że Dudek ponownie pomoże będącej w trudnej sytuacji drużynie. Został on zatrudniony wraz ze swoim asystentem, Marcinem Malinowskim.

RUCH NUMER DWA

To nie pierwsza zmiana na ławce trenerskiej na zapleczu Ekstraklasy w tym sezonie. Ruch w Nowym Sączu ubiegła zmiana szkoleniowca w Zagłębiu Sosnowiec, gdzie stanowisko trenera objął Kazimierz Moskal, były trener ŁKS-u Łódź. Drużyny z dołu tabeli zareagowały na swoją kiepską dyspozycję w lidze. Wkrótce przekonamy się, czy nowi szkoleniowcy będą w stanie polepszyć sytuację zespołów.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!