Pobierz aplikację betfan na telefon
Dobry tydzień dla Polaków w UFC

W sobotę wieczorem Mateusz Gamrot zwyciężył w swojej drugiej walce UFC. Organizacja także ogłosiła kolejną obronę pasa Jana Błachowicza.

  • Kolejna walka Błachowicza
  • Pierwsza wygrana w UFC Gamrota
  • Powrót w sobotę Bartosza Fabińskiego

Jan Błachowicz wraca do oktagonu

Najlepsza organizacja MMA na świecie oświadczyła, że czwartego września na gali UFC 266 Jan Błachowicz będzie bronił pasa mistrzowskiego kategorii półciężkiej. Przeciwnikiem Polaka będzie Brazylijczyk Glover Teixeira. W tym zestawieniu nie ma żadnego zaskoczenia, ponieważ nasz mistrz już od dawna chwalił Teixeirę i mówił, że należy mu się walka mistrzowska. Po pokonaniu w super walce z Israelem Adesanyą Błachowicz głośno zapowiadał, że to właśnie Brazylijczyk będzie jego kolejnym przeciwnikiem, więc to ogłoszenie to była kwestia czasu. Glover Teixeira walczy dla UFC od 9. lat i może pochwalić się bilansem 32-7. Jest on przede wszystkim świetnym zapaśnikiem, co udowodnił w ostatniej walce, w której wygrał z Thiago Santosem (ostatnim pogromcą Błachowicza) poprzez duszenie. Faworytem będzie broniący tytułu Błachowicz, co jest pierwszą taką sytuacją od dawna.

Wygrana Gamrota, walka Fabińskiego

Mateusz Gamrot efektownie znokautował w zeszłą sobotę Scotta Holtzmana. Była to druga walka Poznańskiego zawodnika pod sztandarem UFC i pierwsza wygrana. W swojej pierwszej walce (przegranej po niejednogłośnej decyzji) były podwójny mistrz KSW zdobył bonus za walkę wieczoru. Dana White (szef UFC) nagrodził tym razem naszego zawodnika mianem występu wieczoru. Polak z buta wchodzi do nowej organizacji i po zdobyciu dwóch bonusów w dwóch walkach będzie w następnej walce celować w walkę na karcie głównej.

Na najbliższej gali UFC Fight Night swoją walkę odbędzie weteran polskiego MMA Bartosz Fabiński. Więcej o tym pojedynku, jak i całej gali będzie można przeczytać w artykule, który pojawi się w sobotę rano.

Jan Błachowicz zdobył mistrzowski Pas nokautując Dominicka Reyesa oraz obronił go w starciu z Israelem Adesanyą. Starcie z Gloverem Teixeirą będzie drugą próbą obrony tytułu mistrza wagi półciężkiej.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!