Pobierz aplikację betfan na telefon
Dias w City? Kolejne wydatki wicemistrzów Anglii

Rúben Dias wkrótce przeniesie się do Manchesteru City. Oficjalny komunikat w sprawie defensora wydała Benfica. Do Lizbony przeniesie się Nicolas Otamendi.

NAJDROŻSZA DEFENSYWA

Pep Guardiola zażyczył sobie już wielu drogich transferów, a za obrońców ściągniętych podczas jego kadencji włodarze „Obywateli” zapłacili już prawie pół miliarda euro. Mimo tego problemy z defensywą wciąż się pojawiają. Kolejnym nabytkiem, który pojawi się w szeregach obronnych zespołu z Manchesteru będzie Rúben Dias, za którego angielski klub zapłaci łącznie ponad 70 milionów euro. To kolejny duży wydatek, jednak właściciele City starają się spełniać wszystkie zachcianki transferowe Guardioli. Wkrótce okaże się, z jakim skutkiem. Dias ma podpisać kontrakt na 5 lat. Już w zeszłym roku mówiło się, że stoper może wkrótce trafić do Premier League, jednak sprawa nieco się przeciągnęła.

DIAS ZA OTAMENDIEGO

W zamian do Benfiki za 15 milionów euro przeniesie się Nicolas Otamendi. Już tylko formalności dzielą obu zawodników od przenosin do nowych klubów. Niebawem powinno dojść również do oficjalnych prezentacji piłkarzy.

Rúben Dias w barwach Benfiki rozegrał 137 spotkań. W ubiegłym sezonie środkowy obrońca był podstawowym zawodnikiem zespołu, którego jest wychowankiem. Teraz ma wspomóc defensywę City walczącego o mistrzostwo kraju. Niestety nowego sezonu nie rozpoczęli w najlepszym stylu, a w dwóch meczach stracili aż 6 bramek. Wkrótce jednak Dias spróbuje wspomóc nieszczelną obronę.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!