Pobierz aplikację betfan na telefon
Derby wygrywa, Polacy na świecznikach. Świetny mecz Bielika i Jóźwiaka

Derby County w 19. kolejce Championship pokonało wynikiem 2:0 Swansea City. Debiutancką bramkę dla angielskiego zespołu zdobył Kamil Jóźwiak, a najlepszym graczem spotkania wg Sky Football został Krystian Bielik.

DUMNY ROONEY

Gospodarze zanotowali dobre spotkanie. Prowadzenie objęli w 37. minucie, kiedy to swoje premierowe trafienie po świetnym uderzeniu z dystansu zanotował Kamil Jóźwiak. Z bramki polskiego skrzydłowego szczególnie ucieszył się Wayne Rooney, który po zakończonym spotkaniu wypowiadał się o młodym podopiecznym w samych superlatywach.

Nie tylko Jóźwiak zaliczył udany wieczór. Świetnie na murawie spisywał się także Krystian Bielik, który został wybrany zawodnikiem meczu przez Sky Football.

KIBICE DERBY CHWALĄ POLAKÓW I NIE TYLKO

Nie tylko polscy piłkarze cieszą się uznaniem ze strony fanów Derby. Pochwały zebrał również Phillip Cocu, który co prawda nie jest już trenerem angielskiego zespołu, lecz to właśnie on sprowadził zawodników do klubu.

Wszystko wskazuje na to, że drużyna z Championship będzie mieć sporo pożytku z młodych Polaków. Jak na razie zbierają oni bardzo dobre recenzje za swoje występy. Postawa drużyny jednak wciąż wymaga poprawy, bo wczorajszy mecz był dopiero trzecią wygraną w obecnym sezonie Derby.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!