Pobierz aplikację betfan na telefon
Derby Polski. Lech Poznań- Legia Warszawa

W niedzielę o godzinie 17:30 rozpocznie się mecz zwany Derbami Polski. Niestety, to spotkanie będzie tylko z nazwy pomiędzy dwoma najlepszymi drużynami, ponieważ Lech zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli. Spotkanie będzie transmitowane na Canal+Premium oraz TVP Sport.

Nie dopełniono formalności

Lech Poznań we wtorek zwolnił Dariusza Żurawia, jednak zarządowi (więcej o zarządzie w TYM artykule) nie udało się dopełnić formalności z nowym trenerem na czas i w niedziele zespół poprowadzi Janusz Góra, asystenci byłego trenera. Tymczasowy trener na konferencji zapowiedział, że zastanawia się nad zmianą taktyki na ten mecz oraz zapewnił, że w składzie nastąpi parę zmian personalnych. Do składu wrócił Pedro Tiba i Aaron Johansson. W meczu z prawdopodobnie z powodu Covid nie zagra Alan Czerwiński.

Zespół w formie mający trenera

Legia natomiast bardzo się ustabilizowała. W zeszłym tygodniu bardzo mocno weszła w spotkanie z Pogonią Szczecin, wygrywając cały mecz 4:2. W dodatku ostatni remis pomiędzy tymi drużynami padł we wrześniu w 2014 roku, a jeżeli któraś drużyna ma wygrać niedzielne spotkanie, to nic nie wskazuje na to by był to Lech. Odkąd do zespołu przyszedł Czesław Michniewicz, zespół złapał formę, którą dotąd utrzymuje i pewnie zmierza po kolejne mistrzostwo Polski. Wciąż ważą się losy Bartosza Kapustki, który może nie zagrać, ponieważ w internecie można było znaleźć zdjęcia zawodnika będącego na imprezie urodzinowej swojej dziewczyny.

Duże zamieszanie wywołało także wyznaczenie do tego meczu sędziego Bartosza Frankowskiego. Nie tak dawno temu Legia wydała oficjalne oświadczenie, w którym lekko mówiąc poprosiła, aby wyżej wymieniony sędzia nie prowadził więcej meczów Legii z powodu nadmiernej ilości błędów na korzyść drużyn przeciwnych. Do oświadczenia się nie ustosunkowano, a Bartosz Frankowski został nominowany do sędziowania jutrzejszego szlagieru.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!