Derby Polski dla…

W niedzielę o godzinie 17:30 rozpoczął się mecz okraszany Derbami Polski. Lech Poznań zremisował u siebie z Legią Warszawa 0:0.

• Ustawienie obu zespołów
  • Nienajlepsza pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn
  • Trochę lepsza druga połowa
  • Najlepszy zawodnik na boisku

Janusz Góra zaskoczył ustawieniem

Tymczasowy trener Lecha Poznań na swój jedyny mecz w roli pierwszego trenera Lecha Poznań zdecydował się na ustawienie 3-4-3 z Danim Ramirezem i Pedro Tibą podwieszonymi za Ishakiem oraz wahadłowymi w ustawieniu z trzema środkowymi obrońcami. W środku pola promowanego na siłę Filipa Marchwińskiego zastąpił reprezentant Gruzji Nika Kvekveskiri. Takie ustawienie dziwi, ponieważ były trener Lecha mówił, że gra trójką z tyłu jest wbrew filozofii klubu.

Czesław Michniewicz na boisko desygnował swoich najlepszych zawodników w sprawdzonym ustawieniu.

Pierwsza połowa

Pierwszy kwadrans meczu był dosyć wyrównany. Pierwszy celny strzał w meczu oddał Mikael Ishak z linii pola karnego. Lech zaczął przejmować inicjatywę w meczu. Legia oddała pierwszy strzał w meczu dopiero w 44. minucie, kiedy Luquinhas nieczysto trafił w piłkę i Van der Hart bez większych problemów obronił tę próbę. Mecz w pierwszej połowie nie porywał a zawodnicy do szatni w przerwie zeszli przy wyniku 0:0.

Druga połowa

Pierwszą groźną sytuację w drugiej połowie po świetnym dryblingu Pedro Tiby, który wkręcił w ziemię Mladenovicia, znowu celnym strzałem zakończył Ishak. Tuż po tej sytuacji w 52. minucie piłkę we własnym polu karnym stracił Satka i strzał z bliska obronił bramkarz Lecha. Po okresie przewagi Legii w 67. minucie groźnym strzałem w dolny róg bramki postraszył Dani Ramirez. Piłkę w siatce w 71. minucie umieścił Tomas Perhart, jednak sędzia odgwizdał spalonego. W ostatnich 20. minutach Legia zaczęła ponownie przeważać. Wynik meczu jednak nie uległ zmianie i mecz zakończył się pierwszym remisem od 2014 roku.

Warto zaznaczyć dobrą grę w Lechu Kvekveskiriego, który był jednym z najlepszych graczy na boisku.