Pobierz aplikację betfan na telefon
Derby Londynu! West Ham- Chelsea

W sobotę o 18:30 West Ham United zmierzy się z Chelsea na Stadionie Olimpijskim. Jest to bardzo ważne starcie, ponieważ oba zespoły mają po 55 punktów w tabeli.

Bezpośrednia walka o Ligę Mistrzów

Aktualnie Chelsea wyprzeda West Ham, mając lepszy bilans bramkowy w stosunku do młotów:+19:+11. Drużyna, która wygra to spotkanie, będzie mogła odskoczyć rywalowi na 3 punkty ugruntowując się na 4. miejscu w tabeli, które daje szansę na grę w Lidze Mistrzów. Jest to także szansa na doskoczenie na jeden punkt do trzeciego Leicester. Ścisk w tabeli jest niesamowity. Pomiędzy wspomnianym Leicester, a ósmym Evertonem jest tylko 10 punktów różnica, warto także pamiętać, że Everton ma jeden mecz mniej rozegrany od drużyn znajdujących się przed nimi.

Poważne braki

W derbach pomiędzy zespołem ze Wschodniego Londynu a drużyną z Zachodniego Londynu zabraknie czterech ważnych zawodników. W drużynie Młotów wciąż niedostępni są Antonio oraz Declan Rice. W meczu nie wystąpi również Craig Dawson, który w ostatnim meczu z Newcastle otrzymał czerwoną kartkę. Sytuacja w obronie bordowo- niebieskich zaczyna się jeszcze bardziej komplikować, ponieważ losy Aarona Cresswella będą się ważyć do pierwszego gwizdka sędziego, Anglik ma problemy z udem. The Blues mają większy komfort, Thomas Tuhel nie będzie mógł skorzystać tylko z Mateo Kovacicia oraz Thiago Silvy, którzy borykają się z kontuzjami.

W ostatnich dziesięciu spotkaniach pomiędzy tymi dwoma drużynami 4 razy udało się wygrać WHU, 4 razy Chelsea i były 2 remisy.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!