Derby Berlina. Union- Hertha

W niedziele o godzinie 18:00 będziemy mogli obejrzeć mecz 1FC Union Berlin- BSC Hertha Berlin. Czy Krzysztof Piątek zagra w pierwszym składzie?

Gospodarze górą?

Odkąd Union Berlin wrócił do Bundesligi w 2019 roku, derby Berlina odbyły się już trzykrotnie i w każdym z tych meczów wygrywała drużyna, która rozgrywała mecz u siebie. Dodatkowo warto zauważyć, że bilans bramek wynosi 8:1 dla drużyn, które były gospodarzami. Dużym osłabieniem Herthy w tym meczu będzie brak pomocnika Vladimira Daridy, który został zawieszony na trzy mecze przez Niemiecki Związek Piłki Nożnej.

Czy Krzysztof Piątek odpali pistolety?

Będą to trzecie derby dla Krzysztofa Piątka. Szczególnie udane dla reprezentanta były te ostatnie na Stadionie Olimpijskim, w których przy wyniku 1:1 w ciągu 3. minut dwukrotnie trafił do bramki. Pytanie jednak, czy po zgrupowaniu Polak odzyska miejsce w pierwszym składzie. Przecież tuż przed przerwą reprezentacyjną Hertha pokonało faworyzowany Bayer Leverkusen 3:0 a Piątek w tamtym spotkaniu, wszedł na ostatnie 10 minut.

Walka o odmienne cele

Jeszcze nie tak dawno temu Hertha walczyła o miejsca dające europejskie puchary, a Union grał w 2. Bundeslidze. Teraz sytuacja jest zgoła inna. To Union znajduje się na 7. miejscu, tracąc 6 punktów do miejsca dającego prawo do udziału w Europa Conference League. Hertha natomiast jest tuż nad strefą spadkową, od której dzieli ją jedynie 1 punkt.

Pierwsze Derby Berlina zostały rozegrane dopiero po upadku Muru Berlińskiego 27 stycznia 1990 roku, był to mecz towarzyski. Natomiast pierwsze Derby Berlina w ramach rozgrywek ligowych odbyły się w 2. Bundeslidze a mecz zakończył się wynikiem 1:1.