Depay odejdzie jeszcze dziś?

Redakcja

05 października 2020

Memphis Depay

Memphis Depay był od dłuższego czasu obiektem zainteresowania Barcelony. Media donoszą, że negocjacje hiszpańskiej drużyny z Lyonem są już w ostatecznej fazie i wkrótce napastnik trafi na Camp Nou.

BARCA NIE SKŁADA BRONI

Depay pojawił się w Lyonie 3 lata temu, odchodząc z Manchesteru United. W tym czasie zdążył rozegrać prawie 150 spotkań w Ligue1 i zdobyć 58 goli. Świetnie prezentował się on w letnich rozgrywkach Ligi Mistrzów, kiedy ze swoim zespołem dotarł aż do półfinału. Szybko pojawiło się zainteresowanie największych klubów. Usługami zawodnika zainteresowała się Barcelona, jednak wciąż brakowało konkretów. Chociaż rozmowy się przeciągały, sprawa w ostatnich dniach nabrała tempa. Według doniesień Fabrizio Romano, Barcelona ma dziś złożyć kolejną ofertę opiewającą na 25 milionów euro z bonusami.

DEPAY – DZIŚ ALBO WCALE

Dla Lyonu powinna być to kusząca wizja, gdyż za rok Holendrowi kończy się z nimi kontrakt. Bezpośrednio mówił o tym dyrektor sportowy klubu, który wie, że Depay ma przygotowaną wstępną umowę z Barceloną. Okienko transferowe zamyka się już dziś wieczorem, więc za kilka godzin powinniśmy poznać decyzję klubów. Pozyskanie 26-latka najprawdopodobniej będzie skutkować wytransferowaniem Ousmane’a Dembele. Ten ma przenieść się na Wyspy, by reprezentować barwy „Czerwonych Diabłów”.

Jeśli Depay pojawi się w Barcelonie, pierwszą okazję na debiut będzie miał 18 października. Wtedy „Duma Katalonii” na wyjeździe zmierzy się z Getafe.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy