Pobierz aplikację betfan na telefon
Davis Cup 2021: Chorwacja – Rosja w finale

Finały Davis Cup od lat są wydarzeniem zwieńczającym tenisowy sezon. W tegorocznej edycji w finale spotkają się ze sobą Chorwaci z Rosjanami. Kto zgarnie to drużynowe tenisowe trofeum? Przekonamy się o tym już w niedzielę.

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

Davis Cup 2021: Formuła turnieju finałowego

Aż 18 reprezentacji wzięło udział w tegorocznych finałach Davis Cup w Madrycie. W pierwszym tygodnie wszystkie zespoły zostały podzielone na 6 grup, z których awans do kolejnej fazy play-off wywalczyły najlepsze reprezentacje w każdej z grup oraz dwie z najlepszym bilansem z drugich miejsc. I tak z poszczególnych grup awans wywalczyli:

  • Rosja, która występuje w turnieju Davis Cup pod nazwą Russian Tennis Federation,
  • Niemcy,
  • Kazachstan,
  • Wielka Brytania,
  • Włochy,
  • Chorwacja,
  • Szwecja,
  • Serbia.

Następnie 8 reprezentacji spotkało się już w formule play-off w ćwierćfinałach, gdzie przegrany żegna się z rozgrywkami. Poniżej przestawiam wyniki wszystkich ćwierćfinałów rozegranych na Davis Cup 2021:

Wyniki meczów ćwierćfinałowych: 

Rosja – Szwecja 2:0
Wielka Brytania – Niemcy 1:2
Włochy – Chorwacja 1:2
Serbia – Kazachstan 2:1

Warto wspomnieć jeszcze o samym sposobie rozgrywania poszczególnego meczu pomiędzy dwoma drużynami. Najpierw są rozgrywane dwa mecze singlowe, a jeżeli po tych dwóch spotkaniach mamy remis 1-1, to  wtedy rozgrywana jest dogrywka w postaci meczu deblowego.

Davis Cup 2021: Chorwacja ograła Serbię w półfinale. Rosjanie nie dali żadnych szans Niemcom

Pierwszym rozegranym półfinałem Davis Cup 2021 było starcie Chorwacji z Serbią. W składzie tej drugiej reprezentacji grał oczywiście Novak Djoković, więc z góry Serbia była faworytem tej konfrontacji. Niestety, mecz zdecydowanie nie ułożył się pod dyktando Serbów. Dusan Lajović przegrał pierwszy mecz z Borną Gojo w trzech setach. Novak Djoković zrobił swoje i wygrał mecz o wszystko z Marinem Ciliciem dość gładko, jednak Pavić i Mektić w deblu okazali się o wiele lepsi od Djokovicia i Krajinovicia. W ten sposób Serbia pożegnała się z turniejem.

W drugim półfinale to Rosjanie nie pozostawili żadnych złudzeń. Andriej Rublow i Daniił Miedwiediew pewnie wygrali swoje mecze singlowe, więc debel był już tak naprawdę nic nie znaczącym zakończeniem rywalizacji.

Davis Cup 2021: Chorwacja – Rosja zmierzą się w finale

Bardzo ciekawy mecz czeka nas w finale Davis Cup 2021. Chorwacja zagra z Rosją, a poszczególne mecze zapowiadają się fenomenalnie. Ciekawy wydaje się być typ w stronę Marina Cilicia. Może handicap gemowy, a może i nawet setowy. Daniił Miedwiediew w meczu półfinałowym sygnalizował uraz, który jest pewnie wynikiem zmęczenia, więc jest to moim zdaniem ogromna szansa dla Chorwata.

OBSTAW FINAŁ DAVIS CUP W BETFAN

Prawdopodobny terminarz meczów w finale: 

Borna Gojo – Andriej Rublow
Marin Cilić – Daniił Miedwiediew
Mektić/Pavić – Karacjew/Rublow

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!