Danił Miedwiediew – Andriej Rublow: typy, kursy, zapowiedź | 04.03 Dubaj

Danił Miedwiediew sprawił niemałą niespodziankę wygrywając w półfinale z Noavkeim Djokovicem. Tym samym awansował do finału turnieju ATP w Dubaju, gdzie przyjdzie mu się zmierzyć z obrońcą tytułu, Andriejem Rublowem. Obaj zawodnicy zdają się być w świetnej formie, więc czeka nas bardzo emocjonujące widowisko. Kto z nich dorzuci kolejne trofeum do gabloty po dzisiejszym meczu? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Danił Miedwiediew – Andriej Rublow.

Danił Miedwiediew – Andriej Rublow: Zapowiedź

Trzynaste zwycięstwo z rzędu zanotował Danił Miedwiediew, ogrywając światową jedynkę. Novak Djokovic potrafił przełamać Rosajnina tylko raz, samemu tracąc serwis trzykrotnie. Sam mecz wyglądał kompletnie inaczej niż ten przed paroma tygodniami w Adelaide, gdzie dominował Serb. Danił poprawił serwis i ustawienie na returnie, co sprawiło że oddał rywalom zaledwie trzy sety w trzynastu spotkaniach. Teraz zmierzy się ze swoim dobrym znajomym o tytuł turnieju ATP 500 w Dubaju i jest to dla niego szansa na trzeci tytuł z rzędu.

Adnriej Rublow przystąpił do tego turnieju jako obrońca tytułu, a już w 1/8 był bardzo bliski odpadnięcia, bowiem bronił aż pięciu piłek meczowych w tiebreaku z Alejandrem Davidovichem Fokiną. Od stanu 1:6, Rosjaninowi zaczęło wychodzić wszystko i zdobył aż siedem punktów z rzędu wygrywając ten set 8:6. Całe spotkanie zamknął po tiebreaku trzeciego seta, ale już o znacznie łagodniejszym przebiegu - 7:3. Kolejne dwie rundy to już dwusetowe zmagania, zarówno z Boticiem Van De Zandschulpem, jak i Alexandrem Zverevem. Teraz po raz ósmy przyjdzie mu się spotkać z Daniłem Miedwiediewm, z którym pierwsze pięć pojedynków przegrywał, ale ostatnie dwa padały jego łupem.

Danił Miedwiediew - Andriej Rublow: Typ

1.70

POWYŻEJ 20,5 GEMÓW

Ten finał na pewno będzie opiewał w wiele mocnych wymian, z dodatkiem piekielnie szybkich serwisów. Do tego obaj panowie cechują się świetną grą na returnie, więc każdy drugi serwis mogą wykorzystać, by zdobyć punkt na zagrywce rywala. Ciężko ocenić szanse obu panów, choć seria Daniła na pewno robi wrażenie i nic dziwnego, że jest tutaj faworytem. Mimo to jednak Andriej borni tytułu i na tych kortach czuje się równie świetnie, a poprzednie dwa mecze wyrywał Miedwiediewowi w trzech setach. Tym razem również powinniśmy spodziewać się dłuższych setów, a nawet i gry na pełnym dystansie. Stawiam więc powyżej 20,5 gemów.

Danił Miedwiediew - Andriej Rublow: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz finałowy turnieju ATP w Dubaju z udziałem Daniła Miedwiediewa, który zagra z Andriejem Rublowem odbędzie się  4 marca o godzinie 16:00. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Polsat Sport, lub w serwisie Polsat Box Go. Relacje z meczu dostępna będzie też na sport.betfan.pl.