Dania mistrzem świata w piłce ręcznej!

Dania w finale mistrzostw świata w piłce ręcznej w Egipcie zmierzyła się ze Szwedami. Duńczycy pokonali swoich sąsiadów i sięgnęli po złoto. Wielu z nas oglądając piłkę ręczną, wciąż nie do końca rozumie zasady gry dlatego przygotowaliśmy dla was przewodnik tak, aby rozjaśnić wszelkie wątpliwości.

CIOS ZA CIOS

Po raz kolejny finał mistrzostw świata w piłce ręcznej okazał się być walką skandynawskiego duetu. Tym razem mierzyły się ze sobą Dania i Szwecja. Mecz od pierwszych minut był bardzo wyrównany i żadna z reprezentacji nie była w stanie osiągnąć znacznej przewagi. Duńczycy pod koniec pierwszej połowy grali w podwójnej przewadze i mieli doskonałą okazję do wyjścia na większe prowadzenie, jednak nie udało im się tego wykorzystać i do szatni zespoły schodziły z remisem 13-13.

DANIA BRONI TYTUŁU

Po powrocie na boisko obraz gry się nie zmienił i wciąż wynik pozostawał „na styk”. Dopiero w ostatnich minutach meczu Duńczycy zdołali uzyskać przewagę trzech trafień, co było w dużej mierze zasługą świetnej dyspozycji Niklasa Landina. Bramkarz obrońców tytułu zatrzymywał skutecznie ataki szwedzkich zawodników – nawet te z rzutów karnych. Ostatecznie Dania zwyciężyła 26-24 i sięgnęła po trofeum. Był to drugi sukces Duńczyków z rzędu – stanęli oni na szczycie podium również przed dwoma laty, kiedy to w finale pokonali inną skandynawską kadrę – Norwegów. Kolejne mistrzostwa świata w piłce ręcznej odbędą się w 2023 roku, a gospodarzami turnieju będą Polska oraz Szwecja.