Pobierz aplikację betfan na telefon
Czemu Messi nie może grać w Barcelonie?

W niedzielę odbyła się wzruszająca konferencja Leo Messiego, w którym Argentyńczyk nie ukrywał łez. Wiele osób zastanawiało się, czemu Atomowa Pchła nie może grać za darmo, skoro tak bardzo kocha Barcelonę? Okazuje się, że sytuacja jest znacznie bardziej skomplikowana.

Leo Messi odszedł z Barcelony

Jak już wcześniej informowaliśmy, Leo Messi nie będzie już grał w Barcelonie. Argentyńczykowi skończył się kontrakt i przez kilka tygodni był wolnym zawodnikiem. Obyło się jednak bez większych spekulacji transferowych, gdyż jeden z najlepszych piłkarzy wszech czasów miał po Copa America osiągnąć porozumienie z Barceloną. Wszystko zmieniło się w ostatnim czasie. Świat obiegła informacja, że Messi nie może grać w Dumie Katalonii. Po wzruszającej konferencji, w której Leo nie ukrywał łez wiele osób zastanawiało się i zadawało sobie pytanie, że skoro tak kocha Barcelonę, to czemu nie może grać w niej za darmo? Sytuacja nie jest jednak tak prosta jak mogłaby się wydawać.

Łzy Messiego w czasie konferencji:

Prawo hiszpańskie pierwszą przeszkodą

Barcelona wydaje olbrzymie pieniądze na pensje piłkarzy. Roczne wynagrodzenie Messiego wynosiło około 50 milionów euro rocznie. Argentyńczyk sam zgodził się na dużą obniżkę, bo miał zarabiać 25 milionów i była to minimalna kwota, do jakiej mogły zejść obie strony. Media podają, że według hiszpańskiego prawa obniżka pensji może wynieść najmniej 50% poprzedniego wynagrodzenia, co ma pomóc uniknąć manipulacji finansowych. Argentyńczyk zrobił więc co mógł, aby w dalszym ciągu grać dla Barcelony.

Barcelona nie mieści się w limicie płac

Nawet gdyby Messi grał za darmo, to Barcelona i tak nie mieściłaby się w limicie płac i nie mogłaby go zarejestrować. Limit płac nałożony przez władze La Liga wynosi 70% przychodu klubu. Z pensją Messiego wynosi aż 115%, a bez wynagrodzenia Argentyńczyka jest na poziomie 95%. Barcelona próbowała pozbyć się kilku zawodników, a także obniżyć pensje piłkarzom, ale poczynione kroki okazały się niewystarczające.

Lionel Messi nie miał więc możliwości, aby przedłużyć kontraktu z Barceloną i prawdopodobnie zostanie piłkarzem Paris Saint-Germain. Transfer ma zostać ogłoszony już wkrótce.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!