CS:GO – poradnik dla początkujących

Adrian Wantowski

31 grudnia 2021

CS:GO

CS:GO, a właściwie Counter-Strike: Global Offensive, to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie. Ma ona mnóstwo użytkowników na całym świecie. Jest ona bardzo popularna w Polsce. Ten tekst to poradnik dla osób chętnych zacząć przygodę z tą grą. 

>> POBIERZ APLIKACJĘ SPORT BETFAN NA SWÓJ TELEFON I POSIADAJ WSZYSTKIE NAJWAŻNIEJSZE SPORTOWE INFORMACJE TYPERSKIE W ZASIĘGU RĘKI <<

CS:GO jak pobrać?

Counter Strike Global Offensive jest dostępnyod 21 sierpnia 2012 roku. Opiera się on na silniku Source. Od lat gracze czekają na Source 2, do którego być może dojdzie w najbliższym czasie.

Aby pobrać CS:GO, musimy posiadać aplikację STEAM. Wchodzimy w SKLEP i w wyszukiwarce wpisujemy Counter-Strike i gra się tam pojawi. Następnie klikamy „instaluj” i po zakończniu instalacji, można rozpocząc rozgrywkę.

Jak lepiej grać w CS:GO?

Aktualnie w świecie CS:GO, jest sporo turniejów, które możemy obserwować i brać przykład od zawodowców, uczyć się od najlepszych.

Pro playerzy, mają sporo streamów, na których również możemy spędzić czas i podpatrywać jak robią to najlepsi. Nauczymy się również, jak rzucać smołki oraz granaty na dane pozycje. Streamerzy, których warto śledzić to:

-PashaBiceps,

-Stewie2k,

-S1mple,

Są to zawodnicy z osiągnięciami. Szczególnie ten ostatni, który jest aktualnie najlepszym zawodnikiem na świecie i mało kto może się z nim równać.

CS:GO: jak lepiej strzelać?

Steam i jego warsztat oferuje nam sporo map, na których możemy ćwiczyć aim, bunny hopy, wskakiwanie na różne pozycje, rampy, okna.

Jest wiele ciekawych i pożytecznych plansz, które możemy pobrać i z nich korzystać, m.in. AIM LAB, Aim Botz Training, Spray Trening. Czas, który spędzimy na tych mapach, poprawi nasz refleks oraz timing, nauczymy się też jak przeciągnąć „spray” – czyli kontrolę broni podczas strzelania, aby wszystkie kule zostały uderzone w przeciwnika.

Również można rozgrywać mecze na serwerach społeczności w trybach areny 1vs1, na których mierzymy się z losowymi zawodnikami na wybrane przez nas bronie.

Ustawienia klawiszy CS:GO:

Counter Strike jest mocno urozmaiconą grą, w której każdy może zrobić swoje właśnie ustawienia, przypisać dane klawisze pod żądane bindy,  zmieniać trzymanie broni w lewej/prawej ręce, ustawić skakanie pod scroll (co ułatwia wykonywanie Bunny hop’a).

Możemy również powiększać lub zmniejszać radar. Jeżeli mamy swój ulubiony kolor, to również zmienić rodzaj HUD’u pod barwy, które najbardziej nam odpowiadają.

 

ZOBACZ TAKŻE: KIM JEST HASBULLA? GWIAZDA TIKTOKA, WZROST, WAGA, CHOROBA

Autor tekstu

Najnowsze wpisy