Cracovia w walce o utrzymanie

Przed rozpoczęciem sezonu było wiadomo, że odjęcie 5 punktów Cracovii przez komisję dyscyplinarną PZPN (kara za korupcję w sezonie 2003-2004) nie pomoże tej drużynie w walce o europejskie puchary, czy też „pierwszą 8”, jednak mało kto spodziewał się, że zespół Cracovii po 22 kolejkach będzie jednym z kandydatów do pożegnania się z Ekstraklasą.

• Piast – Cracovia
  • Tylko 2 punkty przewagi nad Podbeskidziem
  • Trudne mecze przed Cracovią

Porażka z Piastem

Zespół Cracovii przystępował do wyjazdowego meczu z Piastem Gliwice z serią 7 ligowych meczów bez zwycięstwa po przerwie zimowej. To miał być mecz na przełamanie, chociaż było wiadomo, że nie będzie łatwo. I rzeczywiście, nie było łatwo walczyć choćby o 1 punkt, gdy Jakub Świerczok już w 7. minucie zdobył bramkę dla zespołu Piasta. Cracovia próbowała odwrócić losy spotkania, jednak Plach świetnie spisywał się w bramce gliwiczan. Bramkę na 2-0 dla Piasta strzelił Dominik Steczyk po drugiej już w tym spotkaniu asyście Gerarda Badii, ustalając tym samym wynik meczu.

Coraz gorsza sytuacja w tabeli i ciężki terminarz Cracovii

Sytuacja w tabeli Ekstraklasy po 22 kolejkach nie jest łatwa dla Cracovii. Obecnie zajmuje 14. miejsce z dorobkiem 20 punktów i przewagą tylko 2 oczek nad ostatnim w tabeli Podbeskidziem. Sytuację dodatkowo komplikuje terminarz i przyszli rywale Cracovii. Pasy zmierzą się jeszcze m.in. z Lechem, Legią i Wisłą i na pewno w każdym z tych meczów ciężko będzie wywalczyć punkty.