Cincinnati: Andy Murray rywalem Huberta Hurkacza w 2. rundzie

Hubert Hurkacz pokonał Davidovicha Fokinę i awansował do 2. rundy turnieju ATP Masters 1000 Cincinnati. Tam czeka już były lider światowego rankingu Andy Murray. Oprócz Huberta w 2. rundzie singla zagra również Iga Świątek.

ATP Cincinnati: Davidovich Fokina pokonany w trzech setach

Hubert w 1. rundzie na pewno nie miał łatwego zadania. Wylosował młodego Hiszpana Alejandro Davidovicha Fokinę, który jest 34. w światowym rankingu ATP. Hurkacz rozpoczął mecz wręcz kapitalnie. Zdemolował Hiszpana i po 33 minutach gry prowadził już 1-0 w setach. Druga partia również rozpoczęła się od przełamania dla Polaka i wydawało się, że spotkanie powoli zmierza ku końcowi. Fokina jednak postawił wszystko na jedną kartę, obronił kolejne dwa break-pointy w 5. gemie, a w ósmym przełamał Hubiego. Następnie zaczął padać deszcz nad kortami w Cincinnati i mieliśmy przeszło godzinną przerwę w meczu.

Po przerwie na kort bardziej ożywiony wrócił Hiszpan, który wygrał drugiego seta w tie-breaku. Na szczęście Hubert szybko otrząsnął się i powrócił do gry, jaką prezentował w pierwszym secie. Trzecia partia znowu została rozstrzygnięta dość szybko. Hubi wygrał 6:1 w gemach.

Hubert Hurkacz – Alejandro Davidovich Fokina 6:1, 6:7 (3), 6:1

ATP Cincinnati: Hubert Hurkacz – Andy Murray (18.08, 17:30)

Myślę, że śmiało można powiedzieć, że spotkanie z Murray’em jest pewnego rodzaju nagrodą dla Huberta za dobry występ w pierwszej rundzie. Andy swego czasu był światowym numerem 1 przed Djokoviciem, czy Nadalem. Hurkacz po raz kolejny będzie miał okazję zmierzyć się z legendą światowego tenisa. Co więcej, Polak w tym starciu będzie faworytem, ponieważ nie oszukujmy się, Murray ma najlepsze lata swojej kariery dawno za sobą i dodatkowo jest trapiony w ostatnim czasie wieloma kontuzjami, które nie pozwalają Brytyjczykowi wskoczyć na odpowiedni poziom gry. Liczę na awans Polaka!

OBSTAW MECZ HURKACZ – MURRAY W BETFAN

WTA Cincinnati: Iga Świątek – Ons Jabeur (18.08, 23:00)

Oprócz Huberta Hurkacza w drugiej rundzie gry pojedynczej zagra również Iga Świątek, która w pierwszej rundzie miała wolny los z racji na swoje rozstawienie. Bardzo ciężkie zadanie czeka Polkę. Ons Jabeur w tym roku już raz ograła Świątek przy okazji Wimbledonu. W Cincinnati jednak przenosimy się na nawierzchnię twardą, gdzie Polka radzi sobie lepiej niż na trawiastej. Nie do końca wiemy w jakiej formie po igrzyskach jest Iga, jednak na pewno nie zabraknie walki i emocji w tym spotkaniu. Zapowiada się ciekawy pojedynek bez wskazanej faworytki. Tak naprawdę w tym meczu wszystko może się zdarzyć.

OBSTAW MECZ ŚWIĄTEK – JABEUR W BETFAN

Turnieje ATP i WTA w Cincinnati są rozgrywane na kortach twardych. Pula nagród w rywalizacji kobiet wynosi w tym roku 2,114 mln dolarów, natomiast w rywalizacji mężczyzn 3,028 mln dolarów.