Cincinnati: Barty i Zverev z trofeami

Ashleigh Barty i Alexander Zverev będą mieli w tym roku najlepsze wspomnienia z Cincinnati. Na tydzień przed startem US Open 2021 to właśnie ta dwójka triumfowała odpowiednio w singlu kobiet i mężczyzn.

WTA Cincinnati: Barty łatwo ograła sensacyjną finalistkę

Obecna liderka rankingu WTA, Ashleigh Barty wygrała kolejny turniej rangi 1000 w amerykańskim Cincinnati. W finale mierzyła się z sensacją tej imprezy, tenisistką Jil Belen Teichmann. Australijka nie straciła w Cincinnati nawet jednego seta, co jest niewątpliwie kapitalnym osiągnięciem i stawia Ash Barty jako jedną z głównych faworytek do ostatecznego triumfu w tegorocznym US Open. Dla Teichmann sama gra w finale była już kosmicznym osiągnięciem. Tym bardziej w turnieju o takiej randze i puli nagród. Po drodze do finału Szwajcarka pokonała między innymi Naomi Osakę i Karolinę Pliskovą, czyli tak naprawdę top kobiecego tenisa.

Przechodząc do samego spotkania, było ono bardzo wyrównane do 8. gema pierwszego seta, czyli tak naprawdę do momentu, kiedy Jil Teichmann wystarczało sił na nawiązywanie walki z Barty. Właśnie w 8. gemie Barty po raz pierwszy przełamała Szwajcarkę i od tamtej pory Teichmann do końca meczu wygrała tylko jednego gema. Byliśmy świadkami wyrównanego meczu do pewnego momentu. Później Ash Barty pokazała swoją klasę i zmiażdżyła o wiele mniej doświadczoną rywalkę.

Ashleigh Barty – Jil Belen Teichmann 6:3, 6:1

ATP Cincinnati: Zverev bez problemu pokonał Rublowa

W niesamowitej formie przed tegorocznym US Open jest Alexander Zverev. Niemiec po zwycięstwie na igrzyskach olimpijskich dalej kontynuuje swoją serię zwycięstw. Coś nieprawdopodobnego! Zverev wygrał właśnie swoje 11 spotkanie z rzędu. Z taką formą jest z pewnością jednym z faworytów do wygrania US Open 2021.

Na turnieju ATP Cincinnati byliśmy świadkami dwóch niesamowicie emocjonujących półfinałów, natomiast finał to już występ jednego aktora. Był nim oczywiście Alexander Zverev, który nie pozostawił złudzeń i wręcz zdemolował na korcie Andrieja Rublowa. Sprawdziły się moje przewidywania, co do tego, że Niemiec wygra 2-0 w setach. Tym samym Zverev zgarnia swój piąty w karierze tytuł ATP Masters.

Alexander Zverev – Andriej Rublow 6:2, 6:3

Turnieje ATP i WTA w Cincinnati są rozgrywane na kortach twardych. Pula nagród w rywalizacji kobiet wynosi w tym roku 2,114 mln dolarów, natomiast w rywalizacji mężczyzn 3,028 mln dolarów.