Chiny – Polska: Typy, kursy, zakłady | 16.06 Liga Narodów Kobiet

Wojciech Sikora

16 czerwca 2024

Po dwóch dość łatwych meczach, Polska zmierzy się z bardzo wymagającym rywalem. Przed naszymi siatkarkami ostatnie starcie fazy grupowej Ligi Narodów Kobiet.

Polska K

W dwunastym spotkaniu nasza reprezentacja podejmie Chiny, które wciąż mają szanse na poprawienie swojego szóstego miejsca. Nam zwycięstwo da z kolei powrót na drugie miejsce, a w przypadku porażki Brazylii z Turcją, nawet na pierwsze. Jak więc zaprezentują się dziś nasze zawodniczki? Na którym miejscu zakończą zmagania w grupie? Sprawdź zapowiedź i typy na mecz Chiny – Polska. 

Zapowiedź meczu Chiny – Polska

Po turnieju w Anatalyi Polki zajmowały pierwsze miejsce, zgarniając komplet punktów. Po kolejnych czterech spotkaniach w Arlington, ponownie zakończyły z kompletem wygranych i jako jedyne dotychczas po ośmiu spotkaniach mają komplet punktów. W kolejnym etapie będą rywalizować w Hongkongu, gdzie zagrają kolejno z Brazylią, Dominikaną, Tajlandią oraz Chinami. Dwa pierwsze spotkania mają już za sobą. W pierwszym z nich przegrały z Brazylią 1:3, tracąc fotel lidera, a w drugim i trzecim ograły zdecydowanie Dominikanę oraz Tajlandię.

Typy bukmacherskie na mecz Chiny – Polska

Betfan logo
POLSKA WYGRA
Kurs 2.02
Zagraj już teraz

Ostatnie starcie w Hongkongu będzie rozgrywane przeciwko Chinom, więc trybuny wypełnione będą ich kibicami. Niemniej jednak nasza kadra znakomicie radziła sobie w ostatnich tygodniach, przegrywając tylko jeden mecze. Dla naszyc siatkarek zwycięstwo może tutaj dać nawet pierwsze miejsce, na koniec fazy grupowej. Przeciwko najgroźniejszym rywalkom Chinki miewały duże kłopoty. Do takich drużyn trzeba zaliczać oczywiście także Polskę. Typuję więc, że Biało-Czerwone dziś wygrają.

Kursy bukmacherskie na mecz Chiny – Polska

  • Wygrana Chin – 1.77
  • Wygrana Polski – 2.02
  • Powyżej 3.5 seta -1.32

Nieco większe szanse eksperci dają reprezentacji Chin, wystawiając kurs na ich zwycięstwo 1.77. Tak też Polska będą tutaj underdogiem, co przekłada się na przelicznik wynoszący 2.02. Warto spojrzeć na szerszą gamę zakładów jakie na to spotkanie przygotował bukmacher BETFAN.

Siatkarska Liga Narodów kobiet: Kadra

Kadra Polski na fazę grupową, rozgrywaną w Hongkongu, którą powołał trener Stefano Lavarin, gdzie wprowadził kilka korekt:

– libero: Justyna Łysiak, Aleksandra Szczygłowska
– rozgrywające: Katarzyna Wenerska, Joanna Wołosz
– środkowe: Klaudia Alagierska, Magdalena Jurczyk, Agnieszka Korneluk, Kamila Witkowska
– atakujące: Malwina Smarzek, Magdalena Stysiak
– przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Monika Fedusio, Martyna Łukasik, Natalia Mędrzyk, Olivia Różański

Transmisja meczu Chiny – Polska, gdzie oglądać? 

Niedzielny mecz pomiędzy Chinami a  Polską, w ramach fazy grupowej Ligi Narodów kobiet, odbędzie się 16 czerwca o 14:30 na hali w Hongkongu. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi Polsat oraz Polsat Sport 1. Mecz dostępny będzie również w aplikacji Polsat Box GO oraz sport.tvp.pl.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy