Chiesa wkrótce w gigancie

Redakcja

05 października 2020

Federico Chiesa

Federico Chiesa stawia kolejny krok w swojej karierze. Zgodnie z doniesieniami włoskich mediów, zawodnik zostanie wypożyczony do Juventusu.

CHIESA ROZRYWANY

Piłkarz od 4 lat należy do pierwszego zespołu „Violi”. W barwach Fiorentiny rozegrał już ponad 150 spotkań, strzelając 34 bramki oraz asystując 25 razy. Chiesa zdołał również przebić się do reprezentacji Włoch, w której wystąpił 19 razy. O 22-latka walczyło wiele topowych drużyn, jednak najlepsze warunki dla aktualnego pracodawcy przedstawiła „Stara Dama”. Dodatkowo piłkarzowi zależało na tym, by pozostać na Półwyspie Apenińskim i dalej grać w Serie A. Aktualnie przechodzi on testy medyczne. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, wkrótce powinien pojawić się oficjalny komunikat o przenosinach Chiesy do Turynu.

MOŻE PAŚĆ REKORD

Fiorentina jednak nie chce pozbywać się zawodnika na stałe – w grę wchodzi dwuletnie wypożyczenie z opcją wykupu, a jego kwota ma wynosić 40 milionów euro. Za pierwszy sezon Juventus zapłaci 2 miliony euro, a za następny – czterokrotnie więcej. Jeśli po okresie wypożyczenia transfer definitywny doszedłby do skutku, byłaby to zarazem najdroższa transakcja Fiorentiny w historii klubu. Dodatkowo należy doliczyć 10 milionów euro premii. Nie ma jednak w tym wielkiego zaskoczenia – Chiesa uznawany jest za jeden z większych talentów młodego pokolenia. W grę wchodzą ogromne pieniądze, dlatego mistrz Włoch również woli „przetestować” zawodnika, wypożyczając go. W tym okienku transferowym pozyskali oni już Moratę, McKennie’go, Goriego, Mandragorę i Melo.

Autor tekstu

Najnowsze wpisy