Chelsea wygrała Ligę Mistrzów

Chelsea Londyn pokonała w sobotę Manchester City 1:0 i wygrała Ligę Mistrzów. Zapraszam na podsumowanie meczu i przegląd Twittera.

Manchester City – Chelsea Londyn – podsumowanie meczu

Początek meczu był bardzo emocjonujący i mógł zapowiadać interesujący finał. Obie drużyny atakowały bramkę rywala i chciały objąć prowadzenie. W siódmej minucie doskonałe podanie od Edersona otrzymał Raheem Sterling. Anglik mógł lepiej przyjąć piłkę, dlatego z obiecującej akcji wywalczył tylko rzut rożny. Jedną z najlepszych sytuacji po niecałym kwadransie gry miał Timo Werner. Niemiec znalazł się w bardzo dogodnej pozycji w polu karnym, ale z bliskiej odległości skierował futbolówkę wprost w ręce brazylijskiego bramkarza.

W 28. minucie piłkę ze skrzydła w pole karne zagrał Kevin De Bruyne. Do futbolówki dobiegł Phil Foden, ale uderzenie Anglika w ostatniej chwili zablokował doskonale interweniujący Rudiger. W 42. minucie Mason Mount odnalazł prostopadłym podaniem Kaia Havertza. Niemiec okiwał bramkarza i uderzeniem do pustej bramki otworzył wynik meczu.

Manchester City – Chelsea – wybroniony triumf

W drugiej połowie Manchester City bezskutecznie atakowało bramkę rywala, a żyje rywalom co chwilę uprzykrzał N’golo Kante, który został wybrany zawodnikiem meczu. W 56. minucie kontuzji po starciu z Rudigerem doznał Kevin De Bruyne. Po diagnozie okazało się, że Belg ma złamany nos i kość lewego oczodołu.

Obywatele byli bezradni i dlatego Chelsea dowiozła prowadzenie z pierwszej połowy do końca, zdobywając kolejny w historii puchar Ligi Mistrzów.

Graczem meczu słusznie został wybrany N’golo Kante. Francuz był praktycznie wszędzie i co chwila uprzykrzał życie piłkarzom Manchesteru City. Bardzo ciężko pracował w obronie, ale podłączał się przy tym do akcji ofensywnych, ani na chwilę nie ustępował rywalom. Wyróżnienie dla pomocnika Chelsea jest moim zdaniem jak najbardziej słuszne. Kante był jednym z najbardziej wyróżniających się piłkarzy The Blues w tej edycji Ligi Mistrzów.

Wczorajsza wygrana Chelsea dała jej drugi w historii triumf w Lidze Mistrzów.