Challenger w Szczecinie: Kamil Majchrzak w finale

Kamil Majchrzak awansował do finału prestiżowego turnieju Challenger w Szczecinie. W niedzielę zagra ze Zdenkiem Kolarem o trofeum. 

Challenger w Szczecinie: Polak awansował do finału bez straty seta

Polak po spadku w rankingu ATP po US Open 2021 rozgrywa kapitalny turniej w Szczecinie. Zawody w polskim mieście są jednymi z bardziej prestiżowych w randze Challenger. Kamil Majchrzak po drodze do finału nie stracił nawet jednego seta, co świadczy o kapitalnej dyspozycji Polaka. Już w niedzielę będzie miał okazję zagrać na własnej ziemi w meczu finałowym. Kamil z pewnością będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony.

Majchrzak wcale nie miał łatwych rywali po drodze. Już w 2. rundzie musiał zmierzyć się z Roberto Carballesem Baeną, który doskonale gra na kortach o nawierzchni ziemnej. Polak jednak ostatecznie poradził sobie z Hiszpanem bez większych problemów, a następnie w podobnym stylu z Duńczykiem Rune oraz Niemcem Hanfmannem.

Wyniki Kamila Majchrzaka na turnieju Challenger w Szczecinie:

1. runda: Kamil Majchrzak – Andrea Pellegrino 6:3, 7:6 (7)
2. runda: Kamil Majchrzak – Roberto Carballes Baena 6:3, 6:2
Ćwierćfinał: Kamil Majchrzak – Holger Rune 7:6 (5), 6:1
Półfinał: Kamil Majchrzak – Yannick Hanfmann 6:3, 6:3

Challenger w Szczecinie: Kamil Majchrzak – Zdenek Kolar w finale

W finale na pewno łatwo nie będzie. Rywalem Kamila Majchrzaka będzie Zdenek Kolar, czyli obecnie 185. zawodnik na świecie, jednak nie ma to tak naprawdę w tej chwili większego znaczenia. Kolar wykazał się powtarzalnością i bardzo dobrą grą, docierając aż do finału. Według bukmacherów to Polak jest zdecydowanym faworytem w tym spotkaniu, jednak myślę, że będzie to bardzo wyrównany mecz i detale zdecydują o tym, kto zgranie trofeum. Mecz rozpocznie się w niedzielę 19 września o godzinie 12:00.

OBSTAW MECZ MAJCHRZAK – KOLAR W BETFAN 

Challenger w Szczecinie to turniej na kortach ziemnych należący do cyklu ATP Challenger Tour. W tym roku pula nagród wynosi 137 560 euro, a zwycięzca zgarnie ponad 18 000 euro i 125 punktów do rankingu.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!