Pobierz aplikację betfan na telefon
Cezary Kulesza – sylwetka kandydata na prezesa PZPN

Wybory prezesa PZPN odbędą się 18 sierpnia 2021 roku. W tym artykule przyjrzymy się głównemu kandydatowi do wygranej – Cezaremu Kuleszy.

Wybory prezesa PZPN

Niedługo kończy się kadencja Zbigniewa Bońka i zbliża się czas wyboru jego następcy. O te stanowisko będą rywalizować Cezary Kulesza oraz Marek Koźmiński. Wybory odbędą się 18 sierpnia. W jaki sposób przebiegnie głosowanie? 60 głosów mają baronowie – prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej. 50 głosów mają kluby z Ekstraklasy i 1. ligi. Nie tak dawno kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce miały po dwa głosy, ale po zwiększeniu ligi ta zasada uległa zmianie. Czternaście pierwszych klubów ma po dwa głosy, a kluby z pozostałych miejsc po jednym. Jeden głos mają także kluby z pierwszej ligi. Ponadto trzy głosy ma Stowarzyszenie Trenerów, po dwa Kobiecy Futbol oraz Futsal i jeden głos przypada Stowarzyszeniu Sędziów.

Cezary Kulesza – kariera piłkarska

Cezary Kulesza urodził się 22 czerwca w 1962 roku w Wysokiem Mazowieckiem. Obecnie pełni funkcję jednego z wiceprezesów Polskiego Związku Piłki Nożnej, znany jest również przez wielu jako prezes Jagiellonii Białystok, ale niedawno porzucił tę funkcję. Cezary jest także byłym piłkarzem. Karierę rozpoczynał w Gwardii Białystok, następnie przeniósł się do Olimpii Zambrów, a w 1988 roku został graczem Jagiellonii Białystok. W barwach Dumy Podlasia rozegrał 14 spotkań w Ekstraklasie, a także wziął udział w finale Pucharu Polski. Następnie postanowił przejść do klubu z trzeciej ligi belgijskiej – Aubel i wrócił do Polski, grając już w niższych szczeblach rozgrywkowych.

Cezary Kulesza – profil kandydata

Po zakończeniu kariery piłkarskiej został zaradnym przedsiębiorcą. W 2008 roku objął funkcję doradcy do spraw sportowych i prokurenta w Jagiellonii Białystok. Kulesza sprawnie radził sobie z powierzonymi zadaniami i w 2010 roku został ogłoszony prezesem zarządu. To podczas jego kadencji klub zdobył nieosiągalne dotąd rezultaty – 2 razy wicemistrzostwo Polski oraz finał Pucharu Polski. Od 2012 roku jest członkiem Zarządu PZPN, a w 2016 roku został mianowany jego wiceprezesem do spraw piłkarstwa profesjonalnego. Od 2010 roku zasiadał wielokrotnie w Radzie Nadzorczej Ekstraklasy.

Cezary Kulesza w rozmowie ze Sport.pl przyznał, że jako prezes PZPN chciałby kłaść główny nacisk na sporcie młodzieżowym i kwestię szkolenia, dlatego wspomniał także że będzie starał się poprawić umiejętności zdolnych trenerów. Uważa również, że trzeba tworzyć programy wsparcia dla małych klubów i klubików, które stanowią podstawę naszej piłkarskiej piramidy, gdyż to tam wychowywali się i wychowują przyszli reprezentanci Polski.

Cezary Kulesza – oferta BETFAN

Cezary Kulesza jest zdecydowanym faworytem do tego, aby objąć stanowisko prezesa PZPN. Kurs na takie wydarzenie wynosi 1.15 z oferty BETFAN. Przewaga byłego piłkarza Jagiellonii Białystok wydaje się być tak miażdżąca, że media zastanawiają się, czy Marek Koźmiński nie wycofa się z kandydatury, co również można obstawić na stronie polskiego legalnego bukmachera. Warto również postawić na to, jaka będzie różnica głosów między Cezarym Kuleszą a Markiem Koźmińskim.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!