Pobierz aplikację betfan na telefon
Kulesza odszedł z Jagiellonii. Teraz PZPN

Cezary Kulesza – prezes Jagiellonii Białystok, pożegnał się z klubem. Swoje stanowisko sprawował przez ponad dekadę, teraz ma wystartować w wyborach na prezesa PZPN.

  • Cezary Kulesza po wieloletniej przygodzie żegna się z Jagiellonią Białystok
  • Sukcesy Cezarego Kuleszy z Jagiellonią Białystok
  • Cezary Kulesza będzie nowym prezesem PZPN?

Oficjalnie: Kulesza żegna się z Jagiellonią

W piątkowym komunikacie klub z Białegostoku poinformował, że z zespołem żegna się Cezary Kulesza. Niegdyś były piłkarz Jagiellonii wrócił do drużyny w 2008 roku, ale już w innej roli. Był wówczas doradcą do spraw sportowych oraz prokurentem zarządu. Cezary wspinał się po szczeblach kariery i 20 stycznia 2010 roku został prezesem Dumy Podlasia, zastępując Ireneusza Trąbińskiego. Wniósł klub z Białegostoku na zupełnie nowy poziom, osiągając wiele sukcesów.

Sukcesy Jagiellonii za kadencji Kuleszy

Wprawdzie Jagiellonia Białystok nie zdobyła jeszcze upragnionego historycznego mistrzostwa Polski, ale za kadencji Kuleszy klub odniósł kilka innych sukcesów. Obecny sezon był dla Dumy Podlasia wyjątkowo nieudany, ale w poprzednich Jaga była bardzo mocna. W 2010 roku sięgnęła po Puchar Polski, dzięki czemu wywalczył także Superpuchar Polski. W finale tych rozgrywek znalazła się także w sezonie 2018/2019, ale uległa wtedy Lechii Gdańsk. Duma Podlasia plasowała się także na czołowych miejscach w Ekstraklasie. W sezonach 2016/2017 i 2017/2018 została wicemistrzem Polski. Trzecie miejsce w tabeli zajęła w kampanii 2014/2015.

Cezary Kulesza nowym prezesem PZPN?

Cezary Kulesza zrezygnował z dotychczasowego stanowiska, aby startować w wyborach na prezesa PZPN. Wybory na dotychczasową posadę Zbigniewa Bońka odbędą się w sierpniu. Na razie jedynym kandydatem Kuleszy jest Marek Koźmiński. Priorytetem dla Cezarego jest szkolenie młodzieży.

Jagiellonia Białystok ma za sobą niezbyt udany sezon. Zajęła w nim dopiero dziewiąte miejsce w tabeli.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!