Ceremonia otwarcia Euro 2020

Już w piątek o godzinie 21:00 rozpocznie się pierwszy mecz Mistrzostw Europy 2020 pomiędzy Włochami a Turcją, który poprzedzi uroczysta ceremonia otwarcia turnieju.

Ceremonia otwarcia euro 2020: kiedy, o której godzinie, gdzie?

Ceremonia otwarcia będzie transmitowana w TV na kanale TVP1. Początek ceremonii został zaplanowany na godzinę 20:20. Uroczystość nie odbędzie się jak to najczęściej bywało tylko  na stadionie przed meczem, ale także w rzymskim Koloseum. Z powodu pandemii koronawirusa niestety wstęp na ceremonię otwarcia w Koloseum będzie ograniczony.

Ceremonia otwarcia euro 2020: kto wystąpi?

Na ceremonii otwarcia będziemy mogli zobaczyć wiele gwiazd światowego formatu. W Koloseum na scenie będziemy mogli obejrzeć występ między innymi autorów oficjalnego hymnu Euro 2020 Martina Garrixa oraz Bono i The Edge, wokalistę i gitarzystę zespołu U2. Wykonają oni wspomniany hymn pt. „We Are The People”. Na stadionie Olimpijskim w Rzymie, na którym odbędzie się inauguracyjny mecz ME 2020 wystąpi włoski śpiewak Andrea Bocelli. Bocelli zapowiedział za pomocą Instagrama, że wykona piosenkę pt. „Vincerò” (tłum. „Wygram”), która ma nieść nadzieję i wlać pozytywne emocje w serca kibiców.

Włoskie media informują, że na boisku zobaczymy dwie legendy włoskiej piłki, byłych kapitanów Romy i Lazio Francesco Tottiego i Alessandro Nestę. Wspólne wyjście tych zawodników reprezentujących odwiecznych wrogów ma pokazać, jak ważna jest jedność w dzisiejszych czasach.

ZAREJESTRUJ SIĘ W BETFAN!