Casper Ruud – Alexander Zverev: typy, kursy, gdzie oglądać? | 09.06 Roland Garros

Wojciech Sikora

08 czerwca 2023

Alexander Zverev
Finalista z ubiegłęgo roku, Casper Ruud, ma szansę ponownie zmierzyć się o tytuł Roland Garros, Najpierw jednak musi przejść Alexandra Zvereva, który w tym momencie wygląda, tak jakby po urazie nie było już śladu. Obaj panowie mierzyli się ze sobą trzykrotnie i aktualnie bilans wynosi 3:1, dla Niemca, choć ostatni ich mecz wygrał Norweg. W tym meczu na pewno możemy spodziewać się świetnej dyspozycji z obu stron. Kto jednak okaże się lepszy? Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Casper Ruud – Alexander Zverev.

Casper Ruud – Alexander Zverev: Zapowiedź

Casper Ruud nie zachwycał swoimi wynikami przed Roland Garros. Jednak gdy wrócił do Paryża, od początku zaczął pokazywać ogromną jakość swojej gry. Trzeba przypomnieć, że przed rokiem Norweg dotarła aż do finału, w którym przegrał z Rafaelem Nadalem 0:3. W tym zabrakło Hiszpana, choć w przypadku awansu do finału czeka go mecz z innym reprezentantem tego kraju – Carlosem Alcarazem lub Novakiem Djokovicem.
Najpierw jednak musi zmierzyć z Alexandrem Zverevem, który tutaj pozostawił kilka niedokończonych spraw przed rokiem. Mianowicie w półfinale ze wspomnianym już Nadalem, doznał bardzo ciężkiej kontuzji nogi. Niemiec skreczował przy stanie 0:1, ale był wtedy w takiej dyspozycji, że mógłby jeszcze Hiszpanowi zagrozić. Teraz ponownie wraca, by zawalczyć o finał. Jego droga do tego momentu także nie była wybitnie trudna, bowiem na pięć meczów przegrał tylko dwa sety

Casper Ruud - Alexander Zverev: Typy

1.82

ZVEREV WYGRA

betfan

Choć panowie grali ze sobą trzy razy, to nigdy nie doszło do ich meczu na mączce. Będzie to ich pierwsze starcie, więc z pewnością będziemy mogli liczyć na ciekawe spotkanie. Moim zdaniem Niemiec jest w obecnym czasie w znacznie lepszej formie. Choć wciąż zdarza mu się popełniać sporo podwójnych błędów, to jednak wciąż jego serwis jest bardzo groźny i daje mu sporą przewagę. Po Zverevie widać też ogromną chęć zwycięstwa, do momentu powrotu po kontuzji. Typuję w tym starciu jego wygraną.

Casper Ruud - Alexander Zverev: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz półfinałowy turnieju ATP z udziałem Caspera Ruuda, który zagra z Alexandrem Zverevem, odbędzie się 9 czerwca o godzinie 17:30. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Eurosport lub w serwisie Eurosport Player i Polsat Box Go. Relacje z meczu dostępna będzie też na sport.betfan.pl.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy