Cash-out, czym jest i jak z niego korzystać?

Patryk Śliwiński

29 grudnia 2021

Cash-out

Cashout jest to opcja pozwalająca na wcześniejsze zakończenie zakładu. Co daje nam skorzystanie z cash-outu i na czym dokładnie polega? Wszystkiego o nim dowiesz się w tym artykule.

Cash out: pojęcie

Cashout jest coraz częstszym zjawiskiem w zakładach bukmacherskich. Z angielskiego oznacza „wypłatę gotówki”, w bukmacherce funkcja ta umożliwia rozliczenie kuponu zanim zakończą się wszystkie umieszczone na nim zdarzenia. Może być dostępna zarówno dla kuponów AKO jak i SOLO.

Cash-out: przykład

Z cash-outem mamy do czynienia wówczas, gdy obstawię wygraną Liverpoolu i Granady, remis Chelsea oraz porażkę Legii. Czasem cash-out jest dostępny jeszcze przed rozpoczęciem spotkań na kuponie, jednak wtedy bardzo często „wygrana” wyniesie mniej niż wkład. Gdy wejdą mi trzy pierwsze typy, to bukmacher zaoferuję cash-out. Mając z tyłu głowy, że Legia może wygrać mecz, decyduję się na cash-out. Wygrywam więc pieniądze (mniejsze niż potencjalna wygrana), bez względu na wynik meczu Legii.

Cashout: fakty i ciekawostki

Jedną z odmian cashoutu jest tak zwany early cashout. Polega na tym, że typer ma możliwość zamykania zakładów, gdy kurs zdarzenia zmienia się na jego niekorzyść, również na kuponach SOLO.

Cashout nie zawsze pojawia się od razu po tym, jak wejdzie nam kilka typów, czasem trzeba odczekać kilka minut. Jest to spowodowane tym, że kursy zakładów bukmacherskich cały czas ulegają zmianie i dopiero po chwili bukmacher ma możliwość zaoferowania nam opcji wcześniejszego zamknięcia kuponu.

Cash out jest oczywiście dostępny tylko dla tych kuponów, na których nie znajduje się ani jedno przegrane zdarzenie. Funkcja ta służy uniknięciu porażki przy niższej wygranej niż potencjalna, a więc wydaje się oczywiste, że wszystkie zdarzenia do zamknięcia kuponu muszą być rozliczone korzystnie dla gracza.

Wszystkie nierozstrzygnięte na kuponie zdarzenia muszą znajdować się jeszcze w ofercie bukmachera. Gdy więc zacznie się już mecz, który był nie został jeszcze rozliczony, to nie ma możliwości skorzystania z cash-outu.

Czy można negocjować kwotę cashoutu?

Typer nie ma możliwości negocjowania kwoty cashoutu. Jest ona ustalana w większości przypadków automatycznie. Im mniej spotkań zostanie na kuponie, tym wyższa będzie oferowana kwota przy cash-outcie.

Podsumowanie

Oczywiste jest także to, że po zdecydowaniu się na wcześniejsze zamknięcie kuponu przy pomocy opcji cashout, gracz traci prawo do potencjalnej wygranej oferowanej przez bukmachera w trakcie zawarcia zakładu bez względu na to, jak w przyszłości rozstrzygną się zdarzenia znajdujące się na kuponie. Gdy więc zdecydujemy się na cashout 100 złotych, a wejdą nam wszystkie mecze które zagraliśmy, to tracimy prawo do tego aby otrzymać 500 złotych, które były oferowane podczas zawierania zakładu.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy