Carlos Alcaraz – Novak Djokovic: typy, kursy, gdzie oglądać? | 09.06 Roland Garros

Wojciech Sikora

08 czerwca 2023

Carlos Alcaraz
Ostatnia prosta Roland Garros 2023, a przed nami już tylko trzy mecze męskiej drabinki singla. Carlos Alcaraz w jednym z półfinałów rozgrywanych tego dnia, zmierzy się z chodzącą legendą tego sportu, czyli z Novakiem Djokovicem. Obaj gracze spotkali się raz w Madrycie 2022, gdzie rozegrali na pełnym dystansie aż 38 gemów. Można więc spodziewać się dziś bardzo wyrównanego i emocjonującego starcia. Kto jednak okaże się lepszy?  Zapraszam na zapowiedź i typy spotkania Carlos Alcaraz – Novak Djokovic.

Carlos Alcaraz – Novak Djokovic: Zapowiedź

Carlos Alcaraz bez wątpienia błyszczy w tym turnieju i pokazuje szeroki wachlarz swoich umiejętności. Dla tego zawodnika nie ma piłek straconych, a same wymiany stara się bardzo szybko układać pod swoje dyktando. Tego doświadczyli wszyscy jego rywale, których przeszedł w drodze do półfinału. Zdecydowanie najwięcej spodziewano się po byłym finaliście tego turnieju, czyli Stefnosie Tsitsipasie, ten jednak ostatecznie przegrał 0:3. Tym samym Hiszpan poprawił swój najlepszy wynik sprzed roku, czyli ćwierćfinał, w którym przegrał z Alexandrem Zvererevem.
W walce o finał spotka się z Novakiem Djokovicem, z którym zmierzył się tylko raz. Do niedawna mogliby się spotkać dopiero w finale, jednak spadek Serba na trzecią lokatę sprawił, że muszą razem o ten finał powalczyć. Novak, ma bardzo nierówny sezon, głównie z racji niewpuszczania go na każdy turniej, z powodu braku szczepień. Niemniej jednak tutaj widać po nim chęć triumfu i wielką wolę walki. Jeśli do tego dodamy jego tenisowy spryt i doświadczenie, to mamy kandydata do wygrania całej imprezy. Pytanie tylko jak wypadnie na tle światowej jedynki?

Carlos Alcaraz - Novak Djokovic: Typy

1.52

POWYŻEJ 3,5 SETA

betfan

Carlos Alcaraz ma dopiero 20 lat, więc tym bardziej jego osiągnięcia są zadziwiające. Na swoim koncie ma już sporo sukcesów, ale przed wszystkim wygraną w US Open. Do niedawna sam przyznawał, że brakuje mu jeszcze trochę w sferze mentalenj ale aktualnie nie widać by były z tym u niego problemy. Starcie z Serbem będzie ich drugim spotkaniem, a po pierwszym w ubiegłym roku na pewno możemy spodziewać się mnóstwa znakomitych akcji. Moim zdaniem ten mecz może potrwać nawet cały dystans, ja jednak typuję powyżej 3,5 seta.

Carlos Alcaraz - Novak Djokovic: Transmisja, gdzie oglądać?

Mecz półfinałowy turnieju ATP z udziałem Carlosa Alcaraza, który zagra z Novakiem Djokovicem odbędzie się 9 czerwca o godzinie 14:45. Transmisję z tego turnieju będzie można zobaczyć na kanale Eurosport lub w serwisie Eurosport Player i Polsat Box Go. Relacje z meczu dostępna będzie też na sport.betfan.pl.

Autor tekstu

Wojciech Sikora

W młodości interesowały mnie głównie sporty drużynowe, a przede wszystkim piłka nożna. W latach licealnych zainteresowałem się tenisem ziemnym. Poza śledzeniem go przed ekranem, sam w wolnych chwilach grywam amatorsko. Obecnie jest to sport, który pasjonuje mnie najbardziej, choć na bieżąco jestem praktycznie z każdą dyscypliną. Z portalem Sport Betfan związany od 2022 roku.

Najnowsze wpisy