Bundesliga: Lewandowski rozpoczyna sezon od gola

Robert Lewandowski zdobył w piątek bramkę w starciu z Borussią Mönchengladbach. Ile bramek potrzebuje Polak, aby zostać najlepszym strzelcem Bundesligi?

Bundesliga: remis Borussi Mönchengladbach z Bayernem Monachium

Julian Nagelsmann z pewnością inaczej wyobrażał sobie debiut jako sternik Bayernu Monachium. W pierwszej części meczu zdecydowanie lepiej prezentowali się gospodarze. Już w czwartej minucie dobrą okazję miał Patrick Herrmann, ale jego uderzenie okazało się niecelne. W dziesiątej minucie Bayern nie miał tyle szczęścia. Plea po podaniu Stindla znalazł się w sytuacji sam na sam i pokonał Manuela Neuera.

Po stracie bramki Bayern zaczął grać nieco lepiej i stwarzał sobie kolejne sytuacje na zdobycie gola. W 42. minucie bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zdobył Lewandowski. Polak uderzeniem z woleja pokonał bezradnego Sommera. Do przerwy mieliśmy więc remis 1:1.

W drugiej połowie nie obejrzeliśmy bramek, choć obie drużyny miały okazję, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 60. minucie po bardzo ładnym rajdzie Alphonso Daviesa, uderzenie Lewandowskiego obronił fantastycznie Yann Sommer.  Chwilę później dobrze strzelił Stindl, ale Manuel Neuer był na posterunku i uratował swojej drużynie remis.

Skrót meczu Borussia Mönchengladbach – Bayern Monachium:

Bundesliga: Robert Lewandowski pobije kolejny rekord Gerda Müllera?

Pamiętamy, jak przed sezonem Robert Lewandowski w końcówce meczu z Augsburgiem pobił legendarny rekord Gerda Müllera w ilości bramek zdobytych w jednym sezonie Bundesligi. Polak dzięki pokonaniu Gikiewicza strzelił swoją 41. bramkę w tamtej kampanii. Przed Lewym do pobicia jest kolejny rekord, który jest jeszcze bardziej prestiżowy. Nasz napastnik może zostać także najlepszym strzelcem w całej historii Bundesligi. Jest to bardzo trudne zadanie, ale jeżeli Robert utrzyma bardzo dobrą formę przez najbliższe sezony, to uda mu się pobić ten rekord. Po zdobyciu bramki w meczu z Borussią Mönchengladbach Lewandowskiemu brakuje 88 trafień, aby być najlepszym strzelcem w lidze niemieckiej. Tym samym Lewy przedłużył swoją serię, która trwa od sezonu 2015/2016. Polak od tego czasu strzela gola w każdym meczu pierwszej kolejki.

Bundesliga: najlepsi strzelcy wszechczasów

TOP 10 najlepszych strzelców wszechczasów w Bundeslidze prezentuje się następująco: