Bundesliga: gdzie oglądać mecze Lewandowskiego?

Patryk Śliwiński

09 sierpnia 2021

Bundesliga: gdzie obejrzeć mecze Lewandowskiego?

Bundesliga startuje już 13 sierpnia. Eleven Sports straciło prawa do transmisji ligi niemieckiej. Sprawdź gdzie obejrzeć Bundesligę.

Eleven Sports straciło prawa do Bundesligi

Eleven Sports w okolicach listopada 2020 roku ogłosiło, że stracił prawa do transmitowania Bundesligi. W 2016 roku przejęli je od Eurosportu. Po czterech latach prawa do transmisji pozyskało NENT Group, które jest właścicielem platformy streamangowej Viaplay.

Bundesliga będzie dostępna na Viaplay

Mecze Bundesligi można obejrzeć wyłącznie na Viaplay. Jest to platforma streamingowa taka jak Netflix czy Prime Video, z tą różnicą że oprócz filmów i seriali będą na niej także dostępne wydarzenia sportowe. Jednym z nich jest właśnie liga niemiecka i to na tej platformie oglądalibyśmy mecze Roberta Lewandowskiego czy Krzysztofa Piątka.

Spotkało się to z dosyć negatywnym wydźwiękiem wśród telewidzów. Aby oglądać najważniejsze rozgrywki piłkarskie trzeba wydać pieniądze na dostęp do Polsatu Sport, Eleven Sports, Canal+ i właśnie nowej platformie – Viaplay. Prawa do Bundesligi zostały nabyte na dosyć długi okres, ponieważ aż do 2029 roku.

Viaplay zapowiada ekspansję

Viaplay nie próżnuje na rynku i powoli zdobywa prawa do transmisji także innych popularnych sportów. Od sezonu 2022/2023 platforma będzie pokazywać mecze Premier League, od 2021 Ligę Europy oraz Ligę Konferencji, a także ligi kobiece oraz mecze reprezentacyjne (między innymi eliminacje strefy afrykańskiej do mistrzostw świata w Katarze). Na Viaplay od 2023 roku obejrzymy także Formułę 1 oraz inne serie wyścigowe.

Autor tekstu

Patryk Śliwiński

Piłką nożną interesuję się od ósmego roku życia. Ze względu na część życia spędzoną we Włoszech, wierny kibic włoskiego calcio. Poza piłką nożną, pasjonat Formuły 1. W kręgu zainteresowań sportowych są też tenis, siatkówka, skoki narciarskie i lekkoatletyka. W przeszłości redaktor HalaMadrid.pl i Goal.pl. Kiedy nie śledzę informacji ze świata sportu, gram w piłkę albo podróżuję. Moje wywiady ze sportowcami i ekspertami sportowymi znajdziesz na Futbolnews.pl.

Najnowsze wpisy