Bundesliga: hit dla Bayernu, dublet Lewego i Haalanda

Zakończyła się 8. kolejka Bundesligi. Liderem został Bayern Monachium, który w meczu na szczycie pokonał Bayer Leverkusen 5:1. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, ale nie wyprzedził Haalanda w klasyfikacji strzelców, gdyż Norweg popisał się podobnym wynikiem.

Bundesliga: Borussia Dortmund – Mainz 3:1

Borussia Dortmund potwierdziła wysoką formę i pokonała Mainz 3:1. Pierwszy gol padł bardzo szybko bo już w trzeciej minucie. Jego autorem był Marco Reus, który uderzeniem przy prawym słupku pokonał golkipera. W drugiej połowie Borussia podwyższyła prowadzenie. Arbiter podyktował rzut karny, a jedenastkę wykorzystał Erling Haaland. Gola kontaktowego strzelił Jonathan Burkardt, ale w doliczonym czasie gry wynik starcia na 3:1 ustalił niezawodny norweski napastnik.

Bundesliga: Freiburg – RB Lipsk 1:1

RB Lipsk w tym sezonie nie radzi sobie zbyt dobrze. Byki w 8. kolejce po raz kolejny straciły punkty. Jako pierwsze wyszły na prowadzenie. W 32. minucie arbiter podyktował rzut karny. Do futbolówki podszedł Emil Forsberg, który nie pomylił się z jedenastu metrów. Freiburg w drugiej połowie grał zdecydowanie lepiej i przyniosło to oczekiwany rezultat. W 64. minucie wynik starcia na 1:1 ustalił Joeng Woo-Yeong. Freiburg wciąż w tym sezonie jest niepokonany.

Bundesliga: Bayer Leverkusen – Bayern Monachium 1:5

W hicie 8. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen podejmował Bayern Monachium. Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla podopiecznych Nagelsmanna. Już w czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Polak wykorzystał wówczas dogranie Dayota Upamecano. Lewy po pół godzinie gry skompletował dublet. Bayern Monachium wyprowadził wtedy kilka bardzo szybkich ciosów. W 34. minucie Muller strzelił na 3:0, a już w 37. minucie tablica wyników wskazywała 0:5 po dublecie Serge’a Gnabry’ego.

W drugiej połowie Bayern Monachium również przeważał, ale nie potrafił pokonać defensywy Aptekarzy. Jedyną bramkę w drugiej połowie zdobyli gospodarze. W 55. minucie Patrik Schick otrzymał podanie od Floriana Wirtza i po uderzeniu futbolówki od słupka ustalił wynik meczu na 1:5.

Bundesliga: tabela po 8. kolejce

Liderem Bundesligi jest Bayern Monachium, który po pokonaniu Bayeru Leverkusen jako jedyny ma na koncie 19 punktów. Na drugim miejscu jest Borussia Dortmund, a podium zamykają Aptekarze. Na czwartej pozycji jest Freiburg, a piąty jest Union Berlin. Ostatnią pozycję zajmuje Furth, które ma na swoim koncie tylko jedno oczko.

Bundesliga: klasyfikacja strzelców po 8. kolejce

Liderami klasyfikacji strzelców po 8. kolejce są Robert Lewandowski oraz Erling Haaland. Mają na swoim koncie aż 9 goli. Za nimi na trzeciej pozycji jest Patrik Schick z 7 trafieniami. Awoniyi strzelił sześć bramek, a Serge Gnabry pięć.