Bundesliga: wpadka Borussii, kolejny gol Lewandowskiego

Za nami druga kolejka Bundesliga. Borussia Dortmund nieoczekiwanie przegrała z Freiburgiem 1:2. Bramkę w kolejnym meczu ligowym zdobył Robert Lewandowski. Zapraszam na podsumowanie ligi niemieckiej.

Bundesliga: RB Lipsk – Stuttgart 4:0

RB Lipsk w pierwszej kolejce niespodziewanie przegrał z Mainz, dlatego na mecz ze Stuttgartem piłkarze wyszli niezwykle zmotywowani. Debiut w wyjściowym składzie zaliczył Szoboszlai, który otworzył rezultat spotkania. Utalentowany Węgier oddał mocny strzał w stronę dalszego słupka i pokonał bezradnego Mullera.

Po przerwie piłkarze RB Lipsk momentalnie podwyższyli prowadzenie. Forsberg z okolicy piątego metra nie spudłował i wpisał się na listę strzelców. W 52. minucie dublet skompletował Szoboszlai. Węgier wrzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne. Nie strącił jej żaden piłkarz, ale na szczęście dla gospodarzy futbolówka zmierzała w światło bramki i zaskoczyła Mullera. Wynik rywalizacji na 4:0 ustalił z rzutu karnego Andre Silva, dla którego jest to premierowy gol w barwach RB Lipsk.

Skrót meczu RB Lipsk – Stuttgart:

Bundesliga: Freiburg – Borussia Dortmund 2:1

Borussia z przytupem rozpoczęła sezon, ponieważ pokonała Eintracht Frankfurt aż 5:2. W drugiej kolejce jednak się nie popisała. Bramkę straciła już w szóstej minucie. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się wtedy Vincenzo Grifo i nie dał żadnych szans Kobelowi na interwencję. Goście próbowali odpowiedzieć, ale po główce z rożnego Bellingham trafił tylko w słupek. Niewykorzystana okazja Anglika zemściłaby się chwilę później, ale Woo-Yoeng Jeong fatalnie spudłował z bliskiej odległości.

Niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy Freiburg podwyższył prowadzenie. Lucas Holer zgrał piłkę głową do Rolanda Sallaia, a Węgier uderzył bardzo mocno z bliska, pokonując bramkarza. Borussia Dortmund gola kontaktowego zdobyła w 59. minucie. Samobójcze trafienie zanotował wtedy Keitel. Podopieczni Rose nie byli jednak w stanie po raz kolejny zagrozić rywalom, dlatego przegrali 1:2.

Skrót meczu Freiburg – Borussia Dortmund:

Bundesliga: Bayern Monachium – Köln 3:2

Wydawało się, że Köln będzie łatwym rywalem dla Bayernu, ale rzeczywistość okazała się nieco inna. Po pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis. Wynik rywalizacji otworzył w 50. minucie Robert Lewandowski. Jamal Musiala po ładnej indywidualnej akcji podał do Polaka, a ten z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce. Chwilę później prowadzenie podwyższył Serge Gnabry.

Gdy wydawało się, że gospodarze są na dobrej drodze do zwycięstwa, to za odrabianie strat zabrały się Kozły. W 60. minucie Modeste po dośrodkowaniu Hectora wbił piłkę głową do bramki, a chwilę później podanie Ehizibue wykorzystał Uth, który doprowadził do remisu.

Trzy punkty dla Bayernu uratował Serge Gnabry. Niemiec mocnym uderzeniem pod poprzeczkę zapewnił Bawarczykom komplet punktów.

Skrót meczu Bayern Monachium – Köln:

Bundesliga: wyniki 2. kolejki

Oprócz porażki Borussii Dortmund za sensację można uznać także pogrom 4:0 Bayeru Leverkusen nad Borussią M’gladbach. Ponadto Eintracht Frankfurt mimo ogromnej przewagi w statystykach bezbramkowo zremisował z Augsburgiem, gdzie grają Gikiewicz oraz Gumny.

Bundesliga: tabela po 2. kolejce

Liderem po drugiej kolejce Bundesligi jest Wolfsburg. Wilki są jedyną drużyną, która ma na swoim koncie komplet punktów. Cztery oczka zdobyły Freiburg, Bayern Monachium, Bayer Leverkusen i Hoffenheim.

Tabela po 2. kolejce Bundesligi:

Bundesliga: klasyfikacja strzelców po 2. kolejce

W dalszym ciągu nie wyklarował nam się lider klasyfikacji strzelców Bundesligi. Aż 10 piłkarzy ma na swoim koncie dwie bramki. Wśród nich są między innymi Robert Lewandowski, Haaland, Diaby, Gnabry czy Szoboszlai.

Zachęcam również do zapoznania się z podsumowaniem trzeciej kolejki Ligue 1.